Bettynka94

od kolika let může důchodce jezdit zdarma MHD, vlakem i autobusem, děkuji

za měsíc mi bude 70 let

Nejlepší odpověď
BEAES

Myslím, že je to právě od těch 70 let.

Další odpovědi
Michal Kole

Záleží na přepravních podmínkách dopravce

rosa

Každé město to má jiné. U nás si důchodce nad 70let pořídí průkazku a cestuje v MHD zdarma. Ve vedlejším městě si zakoupí takový kupon za 20Kč a může celý den využívat MHD jak autobusy, tak električky zdarma. Ve vlaku jsou tuším nějaké procentní slevy u cestujících nad 70 let.

Vikičistič

Od 70 let,ale brzy to tato dobrá vláda zruší a důchodci budou chodit jen pěšky,protože na nic víc nebudou mít.

Výletník8

Žádný zákon, vyhláška ani cenový výměr nárok důchodců na bezplatnou přepravu od určitého věku neurčují. Pouze u několika měst a dopravců se důchodci přepravují zdarma, hranice a podmínky nejsou jednotné. Například v Praze od 70 let.