Plyšák

Od kolika let může být piercing ?

Nejlepší odpověď
ponovotny

do 18ti o tom rozhodují rodiče a v některých salonech budou chtít jejich souhlas

Další odpovědi
Awe

Na to není věkový limit…Ale je možné že do 15 let bude chtít v sálónu potvrzení rodičů…U tetování je to od 18 ale je to jiná situace

arygnoc

piercing je sebamrzačenie (je to i lekárska diagnoza ako duševná porucha, podobne ako i tetovanie).
medicínskeho hľadiska nie je dôvod na aplikáciu piercingu, ba maopak, prináša riziko infekcie či porušenie nervových dráh (môže viesť i k trvalej bolesti).

Z týhto dôvodov je ho možné aplikovať až od 18 rokov (možno dovtedy človek bude múdrejší).
Ak vám to skôr dovolia rodičia, mali by absolvovať psychologické a psychiatrické vyšetrenie, či sú duševne zdraví.

Inak pre normálneho človeka nepochopiteľné.