Avatar uživatele
tomas1541

Od kolika let mohu nakupovat dluhopisy ?

Jde o to, že se mi do ruky dostalo více peněz, ale nevyužiji všechny a chtěl jsem koupit dluhopisy ČR, kde je jistota, že o peníze nepříjdu. Dají se koupit v bance, ale nevím kolik mi musí být :)

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 2107 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

18, ale myslím, že to nikdo ani nekontroluje. Jistota neni, vždy je nějaké riziko. U státních dluhopisů je však úplně minimální.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Kdo může nakoupit státní dluhopisy?

Občan České republiky nebo cizí státní příslušník starší 18-ti let (v případě nezletilého jeho zákonný zástupce).
Právnická osoba, fyzická osoba-podnikatel.
Další subjekty založené na základě zákonů ČR, (nadace, hnutí, politické strany).
https://cz.pro­ducts.erstegrou­p.com/Retail/cs/Know-How/VuC5uA1e_o_pro­duktech/StuC3u­A1tnuC3uAD_dlu­hopisy/index.phtml

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
petrdostal

Podle mě až od 18 let. Pokud ti je míň, tak se zkus domluvit s rodiči. Jestli ti můžu poradit, tak si vyber firemní dluhopisy https://dluho­pisy.net/firem­ni-dluhopisy/ jelikož se jedná o investování do soukromých firem, nikoliv do státních, takže tam jsou pro tebe daleko lepší podmínky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jakub Tlapal

Já bych řekl, že ti musí být víc než 18 let. To je u nás základ pro všechno. Pak už si myslím tam žádné další omezení není. Já nad dluhopisy taky uvažuju. Ředitel v práci do nich zainvestoval docela dost a přes Bondsys mu je spravuju, takže mám přehled o tom, jak se mu to pohybuje a je to slušný přivýdělek.

Avatar uživatele
Michálek1245

Jako vlastně nevím, jak moc jsou investice do dluhopisů věkově omezené. Asi bych řekl, že to bude tím, že jste nebo nejste dospělý. Ale co si budeme povídat. Ta věková hranice není číslo, ale spíš moment. A to je ten, kdy začnete vydělávat tolik peněz, že si můžete dovolit tu částku investovat ze svého. Protože jedině tak k tomu budete přistupovat skutečně odpovědně.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání