tomas1541

Od kolika let mohu nakupovat dluhopisy ?

Jde o to, že se mi do ruky dostalo více peněz, ale nevyužiji všechny a chtěl jsem koupit dluhopisy ČR, kde je jistota, že o peníze nepříjdu. Dají se koupit v bance, ale nevím kolik mi musí být :)

Nejlepší odpověď
Drap

18, ale myslím, že to nikdo ani nekontroluje. Jistota neni, vždy je nějaké riziko. U státních dluhopisů je však úplně minimální.

Další odpovědi
marci1

Kdo může nakoupit státní dluhopisy?

Občan České republiky nebo cizí státní příslušník starší 18-ti let (v případě nezletilého jeho zákonný zástupce).
Právnická osoba, fyzická osoba-podnikatel.
Další subjekty založené na základě zákonů ČR, (nadace, hnutí, politické strany).
https://cz.pro­ducts.erstegrou­p.com/Retail/cs/Know-How/VuC5uA1e_o_pro­duktech/StuC3u­A1tnuC3uAD_dlu­hopisy/index.phtml

petrdostal

Podle mě až od 18 let. Pokud ti je míň, tak se zkus domluvit s rodiči. Jestli ti můžu poradit, tak si vyber firemní dluhopisy https://dluho­pisy.net/firem­ni-dluhopisy/ jelikož se jedná o investování do soukromých firem, nikoliv do státních, takže tam jsou pro tebe daleko lepší podmínky.

Jakub Tlapal

Já bych řekl, že ti musí být víc než 18 let. To je u nás základ pro všechno. Pak už si myslím tam žádné další omezení není. Já nad dluhopisy taky uvažuju. Ředitel v práci do nich zainvestoval docela dost a přes Bondsys mu je spravuju, takže mám přehled o tom, jak se mu to pohybuje a je to slušný přivýdělek.

Michálek1245

Jako vlastně nevím, jak moc jsou investice do dluhopisů věkově omezené. Asi bych řekl, že to bude tím, že jste nebo nejste dospělý. Ale co si budeme povídat. Ta věková hranice není číslo, ale spíš moment. A to je ten, kdy začnete vydělávat tolik peněz, že si můžete dovolit tu částku investovat ze svého. Protože jedině tak k tomu budete přistupovat skutečně odpovědně.