Avatar uživatele
Lenča59

Od kolika let jsou slušné brigády??

Hmm je mi 13 a 200 kapesné za měsíc mi prostě nestačí. Od kolika let minimálně si můžu sehnat slušnou brigádu? A kolik peněz za hodinu či za den jsou nejčastější?
Doplňuji:
nestačí mi 200 za měsíc…víc jak polovinu vkládám do jiných věcí. Např. dárky.. skoro pořád má někdo narozeniny… Nechci kupovat nic malýho a levnýho, bylo by to horší než nic nekoupit. Měla jsem necelé 4000 korun a skoro všechno sem musela utratit za oblečení. Mě rodiče fakt nic nekupují…kupují, ale 1 boty za 3 roky nejmíň, za rok a půl možná jedno tričko.. Bratr si řekne já chci kopačky , dostane kopačky. Už má nejmň 13 krabic od kopaček, a to fotbal nehraje ani 3 roky. V jednom kěsíci mu koupily mikinu, a v tom stejným zase další…! štve mě to!!.. Já sice jsem dřív dostával dva velký pytle z Holanska po kamaráce , hadry který jí byly už malý, ale mpžná tak půl pytle bylo celkem hezkých a nositelných věcí…

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kapka, anonym před 4182 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
honza19hk

legálně od 15 let,ale když se chce jde i to dříve. A výdělek se odvíjí od toho co děláš a jak dlouho.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

pracovat se smí od 15 a po ukončení školní docházky, tedy až v září, což když nastupuješ na střední školu, tak máš jiné starosti.

V učňákách jsou teď různá prospěchová stipendia někdy i na středních školách když se učíte přímo na firemních zakázkách tak dostáváte za správné vyhotovení „výplatu“

Zaměstnavatelé mají nejraději 18 let, protože to s tebou můžou podepsat hmotnou odpovědnost

to znamená, že když je manko nebo se něco ztratí co máš na „starosti“ tak to musíš zaplatit i když jsi „ztrátu, ukradení, zničení“ NEZAVINILA.

Vyjímka je na výdělečnou činností u dětí třeba sportem !

NAUČ se plavat a vyhrávej závody.

Umíš plavat ? Myslím, že asi ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ven.cik

Od 15 jsem se dostal do jedný firmy, platili od kusu, takže výdělek nebyl špatnej, někdy jsem pracoval s tátou a ještě někdy i pracuju ( kdo by nepracoval, když dává kilčo za hodinu a když makáte celej den, tak si vyděláte pěkný prachy…) je malíř, takže je i rád, když s nim někdy zajdu na melouch…Je to dobrý mít takhle někoho v rodině, komu by ses hodil jako výpomoc…Já třeba ve 13 dostával jenom peníze na autobus, jinak kapesný asi 200 až od devítky…:D Ale vystačil jsem s tim, nevim teda za co utrácíš, ale bude to horší, až začneš chodit na diskotéky a chlastat, to za večer utratíš i přes litr…;) Ale na to máš ještě nějakej čas…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

200,– Kč na měsíc a nestačí. Těžko soudit, když nenapíšeš co si z toho kupuješ. A brigády – nedělej si iluze, že je to med, kde se sypají peníze. Nicméně, zatím můžeš až od 15 let, do 15 jen umělecká činnost a reklama za souhlasu rodičů a úřadu práce.
No když ti to nestačí, zkus se doma domluvit o práci za odměnu. Uklízení, jestli máte zahradu, práci na ní apod.
Doplňuji:
Kapesné má být na potřeby děcka a ne na oblečení. Dárky – to je otázka, jestli se musí dávat či stačí jen popřát. A další otázkou je, zda musí být dárky drahé a nebo originální.
A s bráchou – v některých rodinách jak táta tak máma protěžují proti dceři syna. Takže chce si to doma vyjasnit jak co se má. U nás doma to bylo vždy fifty fifty. Když jeden zlobil a dostal nařezáno, tak se to hned přeneslo na všechny, aby mu ten nářez nezáviděli.

Upravil/a: venkovan

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Bráchu rodiče asi chtějí podporovat ve sportování, dává jim to smysl, mají pocit, že to je užitečná činnost. Tebe asi spíš krotěj v kupování parády, ne?
Ale určitě je hezký, že uvažuješ tak, že si potřebné peníze sama vyděláš. Sama si pak uděláš nejlepší představu, jak je vydělávání peněz náročné. A na rodiče se nezlob, že ti nedávají tolik peněz, co by sis představovala, sami se musí omezovat a nemohou si koupit, co by chtěli, když se o svůj výdělek musí rozdělit ještě s tebou a bratrem.
Podmínky, kolik ti musí být a nápady přivýdělku v dřívějším věku tu už padly, tak to už psát nemusím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lenča59

venkovan: aha, řeknu co se mi líbí a co ne a dostanu prdu po xichtě. Né všichni mají stejný rodiče..

před 4181 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek