Lenča59

Od kolika let jsou slušné brigády??

Hmm je mi 13 a 200 kapesné za měsíc mi prostě nestačí. Od kolika let minimálně si můžu sehnat slušnou brigádu? A kolik peněz za hodinu či za den jsou nejčastější?
Doplňuji:
nestačí mi 200 za měsíc…víc jak polovinu vkládám do jiných věcí. Např. dárky.. skoro pořád má někdo narozeniny… Nechci kupovat nic malýho a levnýho, bylo by to horší než nic nekoupit. Měla jsem necelé 4000 korun a skoro všechno sem musela utratit za oblečení. Mě rodiče fakt nic nekupují…kupují, ale 1 boty za 3 roky nejmíň, za rok a půl možná jedno tričko.. Bratr si řekne já chci kopačky , dostane kopačky. Už má nejmň 13 krabic od kopaček, a to fotbal nehraje ani 3 roky. V jednom kěsíci mu koupily mikinu, a v tom stejným zase další…! štve mě to!!.. Já sice jsem dřív dostával dva velký pytle z Holanska po kamaráce , hadry který jí byly už malý, ale mpžná tak půl pytle bylo celkem hezkých a nositelných věcí…

Odpovědi
honza19hk

legálně od 15 let,ale když se chce jde i to dříve. A výdělek se odvíjí od toho co děláš a jak dlouho.

Michal Kole

pracovat se smí od 15 a po ukončení školní docházky, tedy až v září, což když nastupuješ na střední školu, tak máš jiné starosti.

V učňákách jsou teď různá prospěchová stipendia někdy i na středních školách když se učíte přímo na firemních zakázkách tak dostáváte za správné vyhotovení „výplatu“

Zaměstnavatelé mají nejraději 18 let, protože to s tebou můžou podepsat hmotnou odpovědnost

to znamená, že když je manko nebo se něco ztratí co máš na „starosti“ tak to musíš zaplatit i když jsi „ztrátu, ukradení, zničení“ NEZAVINILA.

Vyjímka je na výdělečnou činností u dětí třeba sportem !

NAUČ se plavat a vyhrávej závody.

Umíš plavat ? Myslím, že asi ne.

ven.cik

Od 15 jsem se dostal do jedný firmy, platili od kusu, takže výdělek nebyl špatnej, někdy jsem pracoval s tátou a ještě někdy i pracuju ( kdo by nepracoval, když dává kilčo za hodinu a když makáte celej den, tak si vyděláte pěkný prachy…) je malíř, takže je i rád, když s nim někdy zajdu na melouch…Je to dobrý mít takhle někoho v rodině, komu by ses hodil jako výpomoc…Já třeba ve 13 dostával jenom peníze na autobus, jinak kapesný asi 200 až od devítky…:D Ale vystačil jsem s tim, nevim teda za co utrácíš, ale bude to horší, až začneš chodit na diskotéky a chlastat, to za večer utratíš i přes litr…;) Ale na to máš ještě nějakej čas…

venkovan

200,– Kč na měsíc a nestačí. Těžko soudit, když nenapíšeš co si z toho kupuješ. A brigády – nedělej si iluze, že je to med, kde se sypají peníze. Nicméně, zatím můžeš až od 15 let, do 15 jen umělecká činnost a reklama za souhlasu rodičů a úřadu práce.
No když ti to nestačí, zkus se doma domluvit o práci za odměnu. Uklízení, jestli máte zahradu, práci na ní apod.
Doplňuji:
Kapesné má být na potřeby děcka a ne na oblečení. Dárky – to je otázka, jestli se musí dávat či stačí jen popřát. A další otázkou je, zda musí být dárky drahé a nebo originální.
A s bráchou – v některých rodinách jak táta tak máma protěžují proti dceři syna. Takže chce si to doma vyjasnit jak co se má. U nás doma to bylo vždy fifty fifty. Když jeden zlobil a dostal nařezáno, tak se to hned přeneslo na všechny, aby mu ten nářez nezáviděli.

kapka

Bráchu rodiče asi chtějí podporovat ve sportování, dává jim to smysl, mají pocit, že to je užitečná činnost. Tebe asi spíš krotěj v kupování parády, ne?
Ale určitě je hezký, že uvažuješ tak, že si potřebné peníze sama vyděláš. Sama si pak uděláš nejlepší představu, jak je vydělávání peněz náročné. A na rodiče se nezlob, že ti nedávají tolik peněz, co by sis představovala, sami se musí omezovat a nemohou si koupit, co by chtěli, když se o svůj výdělek musí rozdělit ještě s tebou a bratrem.
Podmínky, kolik ti musí být a nápady přivýdělku v dřívějším věku tu už padly, tak to už psát nemusím.

Lenča59

venkovan: aha, řeknu co se mi líbí a co ne a dostanu prdu po xichtě. Né všichni mají stejný rodiče..