zavodny

Od kolika let je povoleno kouření a užívání tabákových výrobků?

Vynechme nyní etickou stránku věci, ta není předmětem dotazu. Zajímá mě čistě jen právní stránka.

Nejlepší odpověď
tatanka

Všude to píší, ale prostě od 18ti. Prosba-nezačínej, špatně se odvyká.

Další odpovědi
led

Od dátumu nadobudnutia plnoletosti tj. 18 rokov.

Pepa25

Žádný takový věkový limit neexistuje, protože neexistuje obecný zákaz kouření. Zakázáno je pouze kouření (všech lidí) na určitých místech a prodej nebo podávání tabákových výrobků mladistvým do 18 let. Právní úprava – zákon č. 65/2017 Sb. v platném znění.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2017-65