Janulko

Od kolika let je podle vás dobré mít Facebook?

Nejlepší odpověď
ivzez

Až v dospělosti

Doplňuji:
Není to přesné, ale asi nejblíže mému názoru.

Facebook může být užitečný.

Ale stejně jako řada dalších pomůcek, může být spíše
na škodu – v případě, kdy si člověk něco pořizuje kvůli
„módě“, nedokáže si ochránit soukromí, „vytroubí do světa“ téměř cokoliv, …

Pořídit si jakoukoliv službu je dobré v okamžiku,
kdy ji člověk potřebuje, kdy je schopen dodržovat pravidla,
kdy ví jak s ní nakládat (jak ji využít),
a kdy ví, jak se chránit před případným nebezpečím.

Z výše uvedeného je zřejmé,
že to nemusí nutné souviset s věkem.

  • –———

Vzhledem k tomu, že podle pravidel Facebooku je možné si účet zřídit až od 13 let,
je anketa špatně sestavena – první možnost by měla být 7. až 9. třída.

Já bych doporučila počkat do doby,
kdy člověk „dozraje“ minimálně k dodržování pravidel …

Další odpovědi
gecco

Vůbec nemít Facebook

Lepší je si s kamarády pokecat napřímo, než psát nějaké přiblblé vzkazy…
😉
A to, že FB má založen hodně lidí nic o jeho vhodnosti nevypovídá – v Praze žije (podle odhadů) asi 150.000 lidí, kteří mají svrab – od kolika let je dobré mít svrab?

anonym

Vůbec nemít Facebook

Doplňuji:
Když už ho mám,tak ho rušit nebudu,ale nic – moc.

marci1

Vůbec nemít Facebook

Lépe je si povykládat s lidmi přímo, nebo raději třeba na Skypu. FB může být i nebezpečný.

zzzlatokopka

Až v dospělosti

Já ho mám proto, že spousta mých kamarádů, žije mimo čr, a takto jsme v kontaktu.

Pro dítě, čím později, tím lépe, každopádně nezakazovat, dítě si ho zřídí tajně:-((( A tam se láme důvěra Rodič/dítě:-(((

Raději povolit a kontrolovat.

anonym

Vůbec nemít Facebook

Doplňuji:
Bez komentáře.

Agneta

Vůbec nemít Facebook

Doplňuji:
Facebook je dobrý jen pro lidi, kteří nakupují „podle reklamy v televizi“, a kteří pak ve třiceti neví kudy kam…jsou silně zadlužení, mají spoustu problémů zaviněných vlastní naivitou … :DDD

AmazedWolf

Vůbec nemít Facebook

Frogman

Vůbec nemít Facebook

Hlada

Vůbec nemít Facebook

Žádná z navrhovaných odpovědí mi nevyhovuje. Mít/nemít Facebook bych nerozlišoval podle věku, ale podle potřebnosti. Možná, že existuje situace, ve které se člověk bez této služby neobejde, já ji ale neznám. Znám jen negativa.

Funna

Vůbec nemít Facebook

Doplňuji:
bohužel dnešní děti a mládež díky FB a podobným sociálním sítím, ztrácí emoční inteligenci, protože nemají dostatek osobních kotaktů…a místo toho, aby spolu něco podnikly, sedí doma a datlují do klávesnice…

Löwe

Vůbec nemít Facebook

jáára

Vůbec nemít Facebook

Poklička

Vůbec nemít Facebook

Lindra

Vůbec nemít Facebook

Front

Vůbec nemít Facebook

Natt

6.-9Třída

KatkatkaW

6.-9Třída

Agneta

jen jsem zapoměla dát slovo dobrý do uvozovek