Od kolika let je dítě schopno si samo koupit školní pomůcky, aby se o to rodič nemusel starat?

To znamená, vzít si nějaký papír od školy, co jím dali, co si mají koupit na příští školní rok, napsat si co potřebovali loňský školní rok, napsat si kusy, obejít několik papírnictví a hypermarkety, zjistit ceny, pak si udělat tabulku, ceny si zapsat do ní a sečíst, a určit si papírnictví s nejnižší cenou a pak si je jít samo koupit?

Nejlepší odpověď
baghira

Obcházet několik papírnictví a vyplňovat tabulku, abych ušetřil desetikorunu? Tak to radši spláchnu z jedné vody na čisto při běžném týdenním nákupu v tescu nebo kauflandu – levnější to jinde nebude, nebo aspoň ne o moc.
A protože stejně nakupuju, tak to udělám sám – moje dítě si snad nějakou tu rodičovskou pozornost zaslouží :)

Další odpovědi
Berušinka

Tak tohle asi nebude platit globálně, každé dítě je jiné, každé umí ve svém věku něco jiného, někdo má vlohy, někdo ne. Někdo je tak nemožný, že ani ve 30 pořádně neumí nakoupit, jiný to zvládá od 12 let.
Zkuste si o tom se svým děckem promluvit, uvidíte. Nebo ho zatím můžete poslat pro něco k jídlu – tak uvidíte, jak to zvládá apod. Pak se třeba nebudete muset bát, že budete komplet kupovat nové sešity =) – což by nebylo příjemné.

Deli

Moje desetiletá dcera si to připraví, společně zkoukneme, co je použitelné z loňska, co ne vyhodíme, proškrtáme seznam ze školy a na nákup jedeme společně. Od nás ze vsi by se sama ani do města nedostala.
Věřím ale, že tak za 3 roky už to zvládne připravit sama. Právě díky tomu, že jí to nedělám já, ale děláme to spolu. A navíc mě to baví.