anonymka14

Od kolika let chytají revizoři?

Dobrý den,je mi 14 let a jezdím s kamarádem metrem na černo,já se bojim,ale on říká že se nemám čeho bát,že revizoři chytají až od 15ti let.Co je na tom pravdy?Od kolika let chytjí??

Nejlepší odpověď
MacChill

revizoři mohou chytit i vás, jinak by vůbec nemělo smysl prodávat dětské jízdenky.

Další odpovědi
chudst

Zrovna v Praze v metru jsou revizori casto. Sam kdyz tam jsem, tak me vetsinou zastavi a potvrdil to i kamarad, ktery tam zije. Chytit vas muzou, budete platit – a pokud ne, budou mit problem vasi rodice. I kdyz bude mit vas kamarad reci, ze to neni pravda, nenechte se jim ovlivnit. Problem budete mit vy, kdyz nebudete mit listek. Vy budete platit.

hanulka11

Já bych tedy na to nesázela – musíš si koupit správně lístek? Musíš !!! Tak proč by tě nemohli zkontrolovat – nespoléhej na to
Doplňuji:
přečti si toto – opravdu názrný příklad, že jízda na černo je špatná i pro budoucnost

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/244983-ve-trinacti-dostal-prvni-pokutu-za-jizdu-nacerno-ted-dluzi-milion-a-pul.html

Michal Kole

Revizoři postupují úplně „sprostě“ a vůbec neřeší, že jste děti a že některé věci řešíte „nedospěle“.

http://zpravy­.idnes.cz/pred­pisy-pro-revizory-deti-nesetri-mohou-skoncit-v-placi-na-policii-1gz-/domaci.aspx?c=A100331­_173713_praha_lpo

http://zpravy­.idnes.cz/sko­laci-dostali-po-minute-v-autobusu-pokutu-nestihli-jsme-si-stipnout-tvrdi-1we-/domaci.aspx?c=A101122­_111210_budejo­vice-zpravy_pp

Drap

Revizpři jsou od toho, aby hlídali zda všichni mají platné lístky , tudíž kontrolují od 0 do 120 let. A osobně bych raději neriskoval.

Děda Louda

Od nepaměti.

pusinka50

Zrovna dnes bylo ve zprávách, že rodičům přišla exekuce na 10 tis, protože nezletilé dítě jelo na černo, dostalo pokutu a rodičům to neřeklo, Dopravní podnik nemá povinnost to rodičům oznamovat, takže POZOR

mj81

Jako revizor tě můžu ujistit, že ode mě dostaneš pokutu, když pojedeš bez jízdenky – ale pokutu dostaneš třeba i v případě, kdy je ti čtrnáct, budeš mít poloviční jízdenku, ale nebudeš mít žádný úřední doklad o tom, že ti ještě nebylo patnáct. (Proč? Pokud chceš slevu, musíš doložit, že na ní máš nárok. Já nejsem povinnen zjišťovat, kolik ti je.) A vůbec mě nebude zajímat, že ti ještě nebylo patnáct. Soukromě dodávám, že zavírám oči nad dětmi, kterým je třeba osm devět let a nechaly si průkazku doma – ale ve čtrnácti ode mě žádné přimhouření očí nečekej.