Danah

Od kolika °C je materiál žáruvzdorný?

Odpovědi
anonym

Jakej materiál?Sklo,pa­pír,železo,gu­ma?
Možná snad žralok,lev,kuň,­či puma?

Kelt

Jako žáruvzdorné jsou například cihly, vyzdívka v peci. Ty cihly , nebo materiál musí vydržet teplotu, která je v peci. Někde stačí 50°C, jinde je teplota až 2000°C. ty se třeba spálíš od tělesa, které má teplotu 50 °C a nemusí být zahřáté tak, že svítí.

zjentek

materiál určenej do konkrétního žáru je žáruvzdornej až do výše tohoto žáru ,)

setapouch

Jestli jsem pochopil správně otázku, tak neexistuje žádná hranice, do kdy je jen vysoká teplota a od kdy už žár. Žáruvzdorné nádobí do trouby snáší teploty běžné v troubě. Ale třeba žáruvzdorné obleky hasičů musí vydržet výrazně vyšší teploty. A pořád to není nic proti žáruvzdorným materiálům např. na povrchu raketoplánu.

honza19hk

ale jaký?? A zpravidla se to udává opačně do kolika stupňů protože při překročení hranice se materíl ničí.např ocel se pak začně tavit,beton se drolí atd…