Shuffle

Od koho byste si rádi přečetli citáty?

Dobrý den, tvořím knihu s autory citátů, samozřejmě takové ty nejoblíbenější „základní“ typu Lennon, Einstein, Masaryk, Freud apod. jsou již v knize obsaženi, zajímá mě tedy nějaký váš osobní tip, méně známí spisovatelé/hu­debníci (atd.), budu ráda za každá jména navíc. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… takže, citátů je plnej net, takže, ta tvoje práce je jako nosit dříví do lesa, a za druhý, mám to obráceně, jestliže se mi nějaký citát líbí, hledám autora …

Další odpovědi
annas

Nevím, zda je dobré tvořit knihu, když je jich vydaných mnoho Sama mám doma nejméně 5. knížek.

Záleží na tom, zda citáty vybírá starší nebo mladý člověk. Psala jste, že se zajímate o koně a psy, nemýlím-li se, takže zkuste vybrat o zvířatech.

Jinak si otevřete stránku Google a najdete tisíce citátů a moudrostí.. Mám ráda citáty, některé používám, hodí-li se k určitému tématu.

ivzez

Já čtu moc ráda a mám ráda i citáty.
Ale nezajímala by mne kniha,
jejíž autor by dobře neuměl česky.

1)
S osobami, které již zemřely, nelze nic vytvořit.

2)
Vybrat a sestavit sbírku citátů je něco jiného než psaní knihy.

3)
Kniha se netvoří, ale píše.

4)
Např.: takové ty → obsaženy (nikoliv obsaženi)

5)
za každé (nikoliv každá) jméno navíc

Mám pokračovat?

Altair-AC

Da Vinci ,Bruce Lee …Nevím teda proč bys tu knihu tvořila ,když si to může každej najít na netu ,ale dobře …

Emefej

Knih s citáty slavných už je dost. Napiš knihu vlastních citátů nebo citátů obyčejných lidí.