Leoneo

Od kdy se zacina pocitat promlceci lhuta pri odebrani ridicaku a nasledne vraceni,ceka se jen na hlavni liceni

Jsem boural a byl mi odebran ridicak, nasli mi omamne latky v tele,pricemz jsem si mel tento ridicak vyzvednout uz po 14dnech ale jelikoz mi nemohly udajne dorucit dopis o tom abych si ridicak vyzved ale to jsem ja nevedel a tak jsem ho mel na dopravce 7mesicu udajne zbytecne… nekde jsem slysel ze kdyz to bude rok tak se tento cin promlci ale nevim od kdy se tato doba pocita jestli odedne nehody nebo odkdy…

Nejlepší odpověď
standa

Musím vás zklamat, protože problematika případného promlčení NEMÁ VŮBEC NIC SPOLEČNÉHO s údajně zbytečně (neoprávněně) zadrženým řidičským průkazem. To jsou dvě úplně odlišné ´kategorie´.

Pokud bude vaše jednání kvalifikováno JEN JAKO PŘESTUPEK, tak pro případný zánik odpovědnosti za přestupek existuje lhůta jeden rok.

Do této lhůty musí být vydáno rozhodnutí o přestupku, které navíc musí nabýt právní moci. Pokud se tak nestane, odpovědnost za přestupek zaniká.

Pokud byste však měl být obviněn z TRESTNÉHO ČINU, tak zde běží mnohem delší lhůty pro případné promlčení…

No a pokud se budete chtít zabývat tím, že vám řidičský průkaz ležel na úřadě zbytečně a neoprávněně, tak to lze, ale to je už na jiný příběh a případně na jinou otázku.

Další odpovědi
nabubindes

bylo soudní řízení? jaký byl výsledek? máš Usneseí? musí existovat písemný záznam a tam se vše dovíš…