BEAES

Od kdy se u nás provozují obchody se zbožím z druhé ruky, tedy secondhandy či zkráceně „sekáče“?

Chodíte do sekáčů lovit zajímavé kousky?

Nejlepší odpověď
led

Sekáče fungovali už aj za Franz Jozefa.
Po vojne sa volali bazár, obchod s použitým tovarom.
Doplňuji:
Svojho času som poznala vetešníka od Týnskeho Chrámu v Prahe p.Čapka (synovec spisovateľa) – tam bolo možné dostať od zlomen klučky až po šporák.
Teraz Second Hand, Bazár, Textile Hause a podobne. Kto chce najde aj zaujímavé veci.

Další odpovědi
hanulka11

Já bych tipla 1994–1995 jasně, že chodím lovit a někdy je to moc příjemné a velmi velmi levné

Miroslavst

Nechodím, nerad se v obchodě peru o poslední kousek. :D

janek66

Rozmach sekáčů začal v devadesátých letech minulého století.V začátcích to bývaly různé prodeje po sokolovnách, kulturácích…Teť už jsou to kamenné obchody.Občas tam zajdu se „dovybavit“ do práce.Kupuji si tam mikiny s kapucí.Za levnou cenu se dá koupit kvalitní a teplý materiál.