BELA81

Od kdy se u nás dala koupit majonéza nebo tatarka?

Nejlepší odpověď
Emefej

Vážená, čerstvá majonéza se prodávala v každém lahůdkářství už koncem 19. století.

Další odpovědi
marci1

První průmyslově vyráběnou majonézou v Československu byla Majolka. Výroba začala v roce 1957 a před revolucí spadala pod Pražské drůbežářské závody Libuš. Vlastníkem značky po roce dvaadevadesát byla benešovská společnost Boneco, poté Alima značková potravina, a. s., a loni přešla na kyperskou Lonisico Enterprises. Za firmou Alima vyrábějící majolku stojí rodina Tomanova a právník Ivan Kozel.

Zdroj: http://ekonomi­ka.idnes.cz/vy­robce-valci-o-majolku-vadi-mu-televizni-reklama-f7l-/ekoakcie.aspx?c=A100325­_160705_ekoak­cie_vem

elektrikář

RECEPT na majonézu byl už v kuchařce Magdaleny Retigové.