od kdy se slaví statní svátek 28.10.

od kterého roku slavíme 28.10., jako státní svátek Čr?

Odpovědi
Lencis

28.10 v roce 1918 došlo po několik desetiletí dlouhé snaze Čechů a Slováků o uznání svých národních práv a po ukončení první světové války ke vzniku samostatného Československa. Tedy logicky slavíme od roku 1918, respektive od roku následujícího.

Pokud vás dotaz zajímá podrobněji, přečtěte si podrobný článek v odkaze. Najdete zde i informace o tom kdy byl státek uznán, kdy zakázán, jak se slavil atd…

Zdroj: http://www.czech­.cz/cz/publicis­tika/predstave­ni-ceske-republiky/den-d-po-cesku

K+R

Ze se slavi 28.10.1918 od tehoz roku neni tak uplne pravda,protoze uzakonen byl tento den jako státní svátek az v roce 1919. Logicky,pro­toze v roce 1918 teprve vzniklo samostatne Ceskoslovensko.