FOG

Od kdy se povinne pouziva v hokeji helma.

Ochrana hlavy – helma – prilba.
U nas ,ci v cizine?

Nejlepší odpověď
quentos

Jako první zavedli tuto povinnost již v 1970 na olympijských hrách ve Stockholmu. V roce 1979 je zavedl jako povinnost i v NHL tehdejší prezident NHL John Ziegler. Odkdy u nás, to netuším

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/Hockey_hel­met

Další odpovědi
anonym

První suspenzor byl v hokeji použit už v roce 1874.
Ale první helma až v roce 1974.
Trvalo to sto let, než mužům došlo, že i mozek je důležitý…

Kamilovo

Vidíte, to by mě ani nenapadlo, že by helma nebyla povinná už od začátků tohoto sportu. Můj syn taky zrovna začíná hrát hokej a po bruslích byla helma druhá věc co jsem synovi z https://www.bau­erhockey.cz/hrac-helmy koupil.