vomibest

Od kdy se používálak na nehty?

Zajímalo by mě od které doby se používá lak na nehty, tak jak vypadá v současné podobě.

Odpovědi
hanulka11

Moderní laky jsou datovány do roku 1917, kdy se objevuje první růžový lak na nehty v moderní podobě. Následoval rychlý rozvoj a od roku 1920 je lak na nehty již široce prodáván převážně v lékárnách a drogeriích. Nástup II. světové války měl za následek snížení produkce laků na nehty, jelikož látky pro jejich vznik byly potřeba ve vojenství. Jejich nedostatek vedl k hledání alternativních možností, což vedlo k používání nových látek, které jsou používány v moderních lacích na nehty

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Lak_na_neh­ty