Frogman

Od kdy se počítají týdny v roce?

Zrovna jsem se pozastavil nad jednou zcela jistě jednoduchou otázkou.
Jaké je aktuálně číslo týdne v tomto roce? 11, nebo 12? Někde se uvádí to, a někde to, ale většinou 11.

Je 1. leden 2021 oficiálně počítán jako 1. týden v roce?

Díky.

Nejlepší odpověď
annas

V kalendáři Beda, v němž jsou další ověřené informace o kalendářích, se za 1. týden považuje datum od 4. do 10. ledna 2021. Zajímavé stránky.

https://kalen­dar.beda.cz/ty­denni?wyear=2020&we­ek=53&astron=0

Ale pamatuji se, že v kalendářích se uváděl současně 53. týden a 1. týden, když 1. leden začínal třeba ve čtvrtek.

Proto docházelo k nesrovnalostem, kalendáře se lišily. Dnes už je to sjednocené kvůli plánovacím kalendářům, jinak by vznikal chaos.

V našem města a konci starého roku a přechodu na nový rok, máme problém s odvozem popelnice, termín se posune, protože popelnici v naší ulici vyvážejí v lichý týden, sjednotí se až další odvoz.

Tento týden – od 15/3 je 11. týden. Posouváním se dostanete na začátek ledna.

Další odpovědi
Justin1

Pokud vím, tak jako první týden roku se označuje ten týden, ve kterém je první čtvrtek v tom roce.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.