autacek

Od kdy se na silnice malují místo socialistických západoněmecké šip­ky?

Nejlepší odpověď
Kelt

Jaký je rozdíl mezi šipkou západoněmeckou a socialistickou? Pokud vím, šipka je tady déle než socialismus nebo Západní Německo.

Další odpovědi
dubraro

Od vstupu do EU.
Ty naše byly zalomené, evropské jsou zaoblené.

cochee

Kdysi jsem si toho všiml na jedné křižovatce u nás ve městě. Byly hnusné. Pak je po několika letech obnovovali a kupiodivu nakreslili zpět české. Oddechl jsem si. Předloni je obnovovali znovu a znovu nakreslili zaoblené EU šipky. A zase jsou hnusné. Ad dubraro: je divné, že stejný sjednocovací trend nefunguje u všech značek a u všech zemí EU. Například hodně německých příkazových a zákazových značek má mírně odlišný „obrázek,“ i když základ je stejný jako u nás (př.: značka Stezka pro chodce, http://common­s.wikimedia.or­g/wiki/File:Ze­ichen_239_-_Sonderweg_Fu%C3%9F­g%C3%A4nger,_StVO_1992­.svg#/media/Fi­le:Zeichen_239_-_Sonderweg_Fu%C3%9F­g%C3%A4nger,_StVO_1992­.svg

Změna v české legislativě nastala oficiálně od 31. 1. 2001.