autacek

Od kdy řeší obitého plameňáka v ZOO, třemi malými spratky, charita?

Nejlepší odpověď
annas

Charita? Snad sociálka?

Je to kvůli tomu, že jsou to děti od 6 do 10 let.

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření trestného činu týrání zvířat a poškozování cizí věci,“ uvádí mluvčí policie Jana Kroutilová. Jedním dechem však dodává, že pro nízký věk malých delikventů bude případ odložen. „Bude předán státnímu zástupci s návrhem na projednání podle jiného zákona,“ dodává mluvčí policie. Co to však v praxi znamená?

„Případ se tak může dostat k soudu pro mladistvé. Nejedná se však o trestní řízení,“ zdůrazňuje šéfka krajské sociálky Švarcová. Soud může dětem i jejich rodičům nařídit různá výchovná opatření. „Přes veškeré následné postupy sociálních pracovníků jsme takřka bezzubí proti vrozeným genetickým dispozicím těchto osob,“ říká Věra Švarcová.

Co potom mohou sociální pracovníci dělat, když rodiny těchto malých grázlíků s nimi nespolupracují? Když si například přišel v pátek otec jednoho z grázlů pro potomka na policejní služebnu, ani nevěděl, jak se jmenuje. ak si to prý má pamatovat, když má šest dětí… "

https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-krimi/455922/kruty-utok-deti-5-6-a-8-na-plamenaky-socialka-male-gaunery-nenapravi-je-bezzuba.html

Nečtu Blesk, ani nemám rada informace z tohoto deníku, ale prošla jsem několika článků, které se týkaly Blesku či Novy, Ale v tomto jediném bylo nejvíc informací.

Ještě k Charitě.

" K placení se rodiče zpočátku neměli, přiměla je až Charita

Rodiny se hned za čin svých dětí omluvily a projevily zájem o mimosoudní vyrovnání. Malí útočníci si v zoo dokonce odpracovali brigádu. Pak ale rodiny se zahradou přestaly komunikovat a k zaplacení se neměly. Nereagovaly ani na výzvy právníka a ten už hrozil podáním žaloby.

Posun nastal, až když se do záležitosti vložili pracovníci jihlavské Charity. „Charita se aktivně zúčastnila vyjednávání, zprostředkovala schůzky mezi rodinami a naším právním zástupcem. Od té doby se vše začalo vyvíjet bez problémů a začaly chodit první splátky,“ poznamenala Kubíková."

Zdroj: https://jihla­va.idnes.cz/zoo-jihlava-plamenak-smrt-ubiti-deti-skoda-splatky-vysocina-penize-1fx-/jihlava-zpravy.aspx?c=A171219­_371610_jihla­va-zpravy_mv

Diskuse
https://www.go­ogle.cz/search?q=ww­.jihlavske-listy.cz%2Fcla­nek22377-pripad-plamenak-charita-se-pokusi-zabranit-zalobe.html%3Fko­mentare%3Dvse&i­e=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&d­cr=0&ei=rFE5WuX­KMoKq8wfs7KzgAg

autacek

odkaz na charitu:
„Posun nastal, když do záležitosti vstoupili pracovníci charity v roli prostředníka mezi všemi třemi rodinami, zahradou a jejím právníkem.“
https://www.no­vinky.cz/krimi/458330-rodiny-deti-ktere-v-jihlavske-zoo-ukamenovaly-plamenaka-zaplatily-nahradu.html

O tom, že se to zaplatilo prý z peněz ze sociálky si neodvažuji ani psát.

Mc Merkurion

… dávej odkaz příště přímo do otázky …

annas

Tak to se somlouvám, nenašla jsem.