od kdy platí zimní výbava na auto

od kdy je nutno používat zimní pneumatiky ?

je to podle zákona nebo si to určuji obce?

Odpovědi
Jirka

Zimní pneumatiky bychom měli mít tehdy, pokud průměrné denní teploty klesnou pod 10°C. Nevím, jak zní zákon, ale zadává to Autoklub České republiky a hlavně je to pro Vaší bezpečnost,takže bych tak určitě doporučoval.

Ala81

Zakon hovori tak, ze zimni vybava obecne povinna neni, obute zimni gumy musimte mit pouze v usecich oznacenych dopravni znackou zimni vybava a to od 1. listopadu do 30. dubna

Zdroj: http://news.au­to.cz/pneu/no­va-dopravni-znacka-zimni-vybava-a-povinne-zimni-pneumatiky-mozna-uz-od-brezna-2008.html