od kdy plati statni svatek 24,prosince

od kdy plati statni svatek 24 prosince

Nejlepší odpověď
Retko

Nevim jestli jsem te pochopis spravne a zda ti bude vyhovovat tahle odpoved:

Již ve 3. století někteří křesťanští teologové uvadějí 25. prosinec jako datum Kristova narození, oslava tohoto narození je dosvědčena poprvé v Římě kolem roku 336.[1] Všeobecně se Vánoce v církvi slaví od 7. století.

V Česku je však za vrchol Vánoc považován Štědrý den, 24. prosinec, coby předvečer samotné slavnosti

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V%C3%A1no­ce

Další odpovědi
standa

Den 24.prosinec byl „státním svátkem“ uzákoněn až v r.2000 (zák. 245/2000 Sb.)

Od r.1990 byl tento den uzákoněn jako den pracovního volna, což není svátek (zák. č.167/1990 Sb.)

Před r.1990 byl štědrý den běžným pracovním dnem, když ´vyšel na PO-PÁ