dust8

Od kdy do kdy trvala éra Divokého západu a kde všude ve světě tahle éra existovala?

Asi jsem blbej, ale myslel jsem si, že Divokej západ měli jen Amíci, ale třeba jsem vedle jak ta jedle?

Nejlepší odpověď
annas

"Divoký západ je směsí historie, mýtů, legend a hrdinů, z nichž jedni bránili dobro a druzí prostě jen vraždili. Jenže ten mix byl namíchán přesně tak akorát, aby na sebe upoutal pozornost zbytku světa. Přitom tu tekly hektolitry krve při srážkách kovbojů, Indiánů, vlády a obchodníků.

Kořeny Divokého západu vedou až na začátek 19. století. Když byla osídlována Amerika, dělo se tak nejprve od východu, protože tam přijížděly lodě z Evropy s prvními osadníky. Většinou šlo o zemědělce a pasáky krav, kteří tu chtěli zkusit začít nový život.

Zlatá horečka posedla i Evropany. Napomohla tomu i propaganda. La Presse tehdy například napsal: “V obrovských zlatonosných oblastech není ani metr čtvereční půdy, který by neobsahoval zlato… Přítoky Sacramenta vyplavují tolik zlatého písku, že stačí do nich ponořit síto a vybírat jej.“

I když takový popis situace byl jistě přehnaný, zlata bylo na Divokém západu opravdu hodně. Američané spočítali, že za 118 let vyvezli zlata za 7,7 miliardy. Tam, kde zlato došlo, zůstávala po lidech tzv. „mrtvá města“, mnohá na západě USA stojí dodnes.

Největší slávu Divokého západu ale přineslo krátké období od roku 1865, kdy skončila občanská válka Severu proti Jihu, až do konce 80. let. Občanskou válku vyvolal v roce 1861 nástup k moci republikánského prezidenta Abrahama Lincolna, muže ze Severu, který byl proti otroctví na jihu a chtěl rozdávat volnou půdu. Obé jih naštvalo a válka byla tady.

Vyspělejší Sever nad zaostalým Jihem zvítězil, otroctví bylo zrušeno, lidem se rozdávala volná půda. Po této válce v roce 1865 se začala psát nejslavnější éra Divokého západu."

https://magazin­.cz/pro-muze/2206-jak-se-psala-historie-divokeho-zapadu

Období Dvokého západu se uvádí v v letech 1865 – 1895, tedy asi období třiceti let.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&channel=trow&q=H­ow+long+a+lon­g+west+diver

V odkazu najdete hisstorii Divokého západu a jeho území

http://www.the-wild-west.co.uk/wild-west.htm