FlAsh_7

Od kdy do kdy se u lidí počítá generace?

Nejlepší odpověď
annas

Mohl jste mít odpověď hned. – viz archiv

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/deleni-generace

1. Rozdíl mezi generacemi prarodičů, rodičů a dětí záleží na tom, v kolika letech se jim potomci narodili. Např. Vaše dvacetiletá babička porodila Vaši matku. Vy jste se narodila, třeba když Vaše matka byla ve věku 25 let. Vy budete mít dítě ve svých 18 letech atd.

Z hlediska zralosti jedince se období života člověka dělí takto:
Mladší školní věk (6 – 10/11 let). Začátek období – vstup do školy po posouzení školní zralosti
Střední školní věk – puberta ( pubescence) 10/11 – 15/16 let. – období pohlavního dospívání.
Adolescence je vývojové období mezi pubertou a ranou dospělostí, zpravidla od 15 do 20, případně 22 let věku.
Dospělý věk – mladší (25 – 30 let), střední(30 – 45), starší (45 – 60).
Mladší (rané) stáří (60 – 75 let) je časem odchodu do důchodu.
75 – 90 let pokročilé stáří.

--

2. https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nemate-pocit-ze-je-nase-generace-jina-nez-ty-drivejsi

Vložila jsem na podobné téma otázku.

https://www.od­povedi.cz/

Existuje členění generací

"TICHÁ GENERACE (Narozená 1925–1945)

GENERACE BABY BOOMERS (Narozená 1946–1964)

GENERACE X (Narozená 1965–1980)

GENERACE Y (Narozená 1981–1999)

GENERACE Z (Narozená 2000–2013)

GENERACE ALFA (Narozená 2014– "

http://zivotplny­zivota.webmium­.com/stret-generaci
--

Pročtěte si hodnocení generací X, Y, Z. ve stejném odkazu najdete srovnávnání.

Další odpovědi
paul1

Rozptyl asi tak 20 až 30 let

Zdroj: https://www.skrblik­.cz/navod/jak-se-pocita-jedna-generace/

Drap

Neni na to přesné číslo. Nová generace je cca 25 – 30 let.

led

Veľmi zjednodušene:
Počítanie generácií v prírode sa líši od podmienok rozmnožovania k zachovaniu života. Narodením nového pokolenia – vznikala nová generácia.
Platí to aj u ľudí. To znamená v časoch keď priemerný vek bol 20–25 rokov, ľudia mali aj v skoršom veku možnosť mať deti. V v praveku boli už 10–12 roční dospelí, spĺňali podmienky stať sa rodičmi. To znamená aj generácie sa skôr striedali.
Postupom času sa priemerný život predlžoval a zvyšoval sa aj priemerný vek matiek prvorodičiek a dĺžka jednej generácie sa zvyšovala. Tento jav je vidno ešte aj dnes v niektorých oblastiach a spoločenstvách (Azia, Afrika, Južná Amerika), kde deti skôr dospievajú.
V súčasnosti sa ľudia dožívajú v priemerne 70–90 rokov a posunulo sa aj obdobie kedy ľudia nadobúdali schopnosť mať deti…
Na dĺžku jednej priemernej generácie vplýva aj ekonomické a spoločenské postavenie človeka. V poslednej dobe sa obdobia generačných výmen v hlavne v ekonomicko vyspelých štátoch s vysokou životnou úrovňou predlžujú aj generačné obdobia pre posunutie prvorodenia na 25–30 rokov z dôvodu prvoradého zabezpečenia si životných podmienok a spoločenského postavenia rodičov a neskoršieho odchodu do dôchodku.
Roky, ktoré uviedla annas vo svojej odpovedi platia v priemere pre štáty V4.