Avatar uživatele
Registrovaný

Od jaké výše příjmu musím být už plátce DPH?A platí ještě,že první rok nemusím platit dan z příjmu?

Od jaké výše příjmu musím být už plátce DPH?A platí ještě,že první rok nemusím platit dan z příjmu? Počítá se to za první zdanovací období nebo za 12 měsíců od začátku podnikání?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele

Jak uvedl Drap, při dosáhnutí obratu 1 milion Kč během 12 měsíců, pokud daňový subjekt není osobou osvobozenou od daňové povinnosti, je ze zákona povinen se přihlásit jako plátce DPH.
Daň z příjmů je povinen platit daňový poplatník, který dosáhl zdanitelného příjmu.
Pravděpodobně jste spíše myslela, zda budete muset v prvním roce podnikání platit zálohy daně z příjmů. Tohle Vám určitě nehrozí a teprve v následujícím roce uvidíte, jak vysoká daň Vám vyjde.
Ten rok se Vám může plést i s informací, že daňový poplatník, který zahajuje podnikatelskou činnost, může do nákladů zahrnout výdaje, které souvisí s podnikáním a byly vynaloženy k účelu zahájení podnikání maximálně 12 měsíců před zahájením podnikatelské činnosti.
Nezapomeňte se přihlásit jako OSVČ na OSZ a ZP.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Plátcem daně z přidané hodnoty je každý subjekt se sídlem, provozovnou či místem podnikání registrovaný jako plátce DPH. V Česku se plátcem musí povinně stát subjekt, jehož obrat přesáhl za 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců částku 1 000 000 Kč. Přihlášku k registraci musí podat do 15 dnů po skončení termínu, v němž subjekt překročil stanovený limit a plátcem se stává prvního dne třetího měsíce následujícího po měsíci, ve kterém překročil stanovený obrat. Pokud to neudělá, je mu finanční úřad ze zákona povinný udělit pokutu 10 % ze všech příjmů za období, v němž měl být plátcem daně a nebyl
Plátcem DPH se můžes sát i dobrovolně, pokud se k placení DPH přihlásíš. To si každý musí spočítat sám, co je pro něho výhodnější.
Mimo snad nějakých speciálních prográmu, investic a podobně, kde bylo předem dohodnuto prominutí daně, tak pokud vím, nikdy neplatilo, že by za první rok podnikání se nemusela platit daň z příjmu.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 839
Zlatý mosoj 444
Zlatý ivzez 298
Zlatý gecco 271
Zlatý Hlada 263
Zlatý standa 200
Zlatý led 181
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 173
Zlatý annas 172

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.