dust8

Od jaké váhy by si měl člověk zaplatit dvě sedadla naráz v letadle, aby se mohl bezpečně usadit?

Doplňuji: Takže ten kdo je hezky zakulacen zabere více, než ten kdo je jen obtloustlý kvádr?

Nejlepší odpověď
Jane311

Zdravím,
nezáleží na váze,ale spíše na tvaru těla.

Doplňuji: To asi také,ale hlavně také záleží na tvaru,každý má tuk jinde,někdo na břiše a zase má užší nohy a někdo obráceně, takže opravdu záleží na člověku, jak je mu to pohodlné (třeba z minulých zkušeností) nebo si může zkusit najít rozměry a sám uvážit, zda-li by nebylo lepší sedadlo navíc.

Další odpovědi
zjentek

„… by si měl“? To se ptáme na názor z lidu? No… já bych to aerolinkám reguloval povinně od 135kg živý váhy.

yuko

Kazdy, kdo se nevejde na jedno sedadlo nebo kdo svym telem ubira misto sousedovi. Cestuji letecky docela casto, nastesti jsem jeste vedle nekoho tak objemneho nesedela a ani bych nechtela. Kazdy by se mel pri letu citit dobre. Ale podle vahy se to asi urcit neda. Ktera z zenskych ma tech 66,5 kg. Je mozne, ze casem si bude druhe sedadlo priplacet vestina, protoze celkove tloustneme.

Zdroj: http://www.id­nes.cz/cestova­ni/kolem-sveta/obezni-cestujici-letadlo-stiznosti-poplatky-vaha.A180109_142­148_kolem-sveta_hig