tatanka

Od jaké hodnoty se platí clo? Zboží např. z Alibaby atd.

Nejlepší odpověď
annas

Mělo by to být takto. Clo si můžete vypočítat v odkazu, který jsem vložila.

"Zboží je od cla i od DPH osvobozeno vždy, pokud jeho hodnota nepřesáhne 22 eur. V případě, že bude vyšší než 22 eur, ale nepřesáhne hranici 150 eur, počítejte s tím, že budete platit z hodnoty zásilky daň z přidané hodnoty.

Bude-li váš balíček mít hodnotu nad 150 eur, počítejte i s vyměřeným clem. (Limity se počítají z celkové hodnoty zboží bez poštovného.)"

Vkládám odkaz na celní sazebník
https://www.cel­nisprava.cz/cz/clo/in­formace-pro-fyzicke-osoby/Stranky/jake-bude-clo-pri-dovozu-zbozi.aspx

Další odpovědi
cynique

Balík nad 150 eur – platíte CLO + DPH + poplatek za zpracování a zastupování poštou nebo kurýrní společností.

Všechny podrobnosti s příklady výpočtu jsou v linku

Zdroj: http://www.ali­recenze.cz/na­kup-na-aliexpress/kdy-plati-clo-dph-zbozi-zakoupene-zahranci-aliexpress/

bolak

Ty odpovědi ostatních zde jsou teotreticky pravdivé, ale co se týče aliexpressu, tak se nedá přesně říct, že to takhle půjde. Číňani totiž zkoušej ošulit všechno co jde, a co jde poslat obyčejně (vejde se to do rozměrů obyčejné obálky), tak to obyčejně taky pošlou, a stejně tak je to i s cenou, protože když si někdo na Ali objedná věc za 25USD a pak ještě bude platit nějaké CLO, tak tu zásilku nepřevezme a nechá si refundovat objednávku, jako že mu to nedošlo, takže Číňani to prostě dělaj tak, že napíšou na balík cenu třeba 50 centů, a pokud to na celnici nerozdělaj, tak to dojde. Tím se ty vyhneš clu a oni se vyhnou zbytečně odeslanému zboží, za které oni nedostanou zaplaceno a většinou ani zásilku zpátky, protože Česká pošta jim to do Číny posílat nebude, jelikož sem to chodí v lodních kontejnerech desetitisíce zásilek najednou, takže z Číny do ČR vyjde poštovné na pár korun, ale kdyby to měla pošta vracet, tak je to bude stát tisíce.

To je tak asi na vysvětlenou, každopádně co je potřeba říct, že pokud si kupuješ něco drahého, a dojde ti to obyčejně, tak pošta s tím bude zacházet jako s obyčejnou zásilkou, takže i když to bude mít hodnotu 3.000, tak pokud se to nevedejde do schránky, tak to klidně poštačka nechá ležet někde na chodbě na schránce, nebo to předá sousedovi a ty se o tom třeba ani nedozvíš. A co se týče té dopravy zpět, tak už z toho důvodu se taky nevyplatí kupovat si tam nějakou drahou elektroniku, protože jakmile se ti to rozbije, tak pokud Čínan nebude mít zrovna nějakou dobrou náladu, už je to prakticky nereklamovatelný.