cvikra

Od jaké výše příjmu mohu žádat o příspěvek na bydlení?

Původní neotázka
od jak vysokého příjmu mohu žádat příspěvek na bydlení

Nejlepší odpověď
johana 56

Příspěvek na bydlení
Příspěvek na bydlení přispívá na krytí nákladů na bydlení rodinám či jednotlivcům s nízkými příjmy.
Na příspěvek na bydlení má nárok vlastník nebo nájemce bytu, který je v bytě přihlášen k trvalému pobytu, jestliže
jeho náklady na bydlení přesahují částku součinu rozhodného příjmu v rodině a koeficientu 0,30 (na území hlavního města Prahy koeficientu 0,35), a zároveň
součin rozhodného příjmu v rodině a koeficientu 0,30 (na území hlavního města Prahy koeficientu 0,35) není vyšší než částka normativních nákladů na bydlení.
Poskytování příspěvku podléhá testování příjmů rodiny a nákladů na bydlení za rozhodné období, kterým je předchozí kalendářní čtvrtletí.
Za společně posuzované osoby se považují všechny osoby, které jsou v témže bytě hlášeny k trvalému pobytu; podmínka, aby spolu trvale žily a společně uhrazovaly náklady na své potřeby, se nevyžaduje.
Do rozhodného příjmu rodiny se započítávají příjmy všech společně posuzovaných osob. Za příjem se považují i přídavek na dítě a rodičovský příspěvek.
Náklady na bydlení tvoří u nájemních bytů nájemné a náklady za plnění poskytované v souvislosti s užíváním bytu, u družstevních a bytů vlastníků srovnatelné náklady (viz dále). U všech bytů se dále započítávají náklady za energie, vodné a stočné, odpady a vytápění.
Výše nákladů srovnatelných s nájemným u bytů vlastníků a družstevních bytů činí pro období od 1. ledna 2016 do 31. prosince 2016 za kalendářní měsíc částku:

http://portal­.mpsv.cz/soc/ssp/­obcane/prisp_na_by­dleni

Další odpovědi
Kepler

Otázka by měla znít spíše DO jakého příjmu mám šanci získat…Na takto položenou otázku není konkrétní odpověď. Záleží na tom, jak vysoké jsou tvoje náklady na bydlení a zda s tebou ještě bydlí další společně posuzované osoby. Samozřejmě taky, zda tyto osoby taky mají svůj příjem a jak vysoký. Můžeš zkusit zažádat na ÚP v místě trvalého pobytu. Podmínkou je právě trvalý pobyt.

Drap

Nelze takto odpovědět. Záleží i na mnoha dalších okolnostech a příjmech všech posuzovaných osob. Zajdi i na UP a tam ti vše vysvětlí a spočítají.

marci1

Můžeš si to spočítat na kalkulačce příspěvku na bydlení: 🙂
http://www.pe­nize.cz/kalku­lacky/prispevek-na-bydleni