hruby

Od druzstva najemniku kupuji byt, penize z toho muzou pouzit na dum neb i bytove jednotky? dekuji

mysleno na rekonstrukci domu neb i bytu
Doplňuji:
dekuji ale sem myslel ze cely dum vtomto pripade bude jako druzstvo najemniku dekuji

Nejlepší odpověď
standa

Předpokládám, že se asi jedná o malé bytové družstvo, které vám prodává ´váš´ (dříve družstevní byt) do osobního vlastnictví.

Bytové družstvo může finanční prostředky, které utržilo za výše zmiňovaný prodej bytu, použít ´libovolným´ způsobem, na kterém se dohodne členská schůze družstva. Pojmem „libovolným způsobem“ mám na mysli v souladu se stanovami a předmětem činnosti bytového družstva.

Jinými slovy, do vašeho bytu (který už nebude v majetku družstva) v případě havárijí či oprav nedá ani BD už ani korunu, ale dům, společné prostory v domě, či ostatní byty mohou být financovány z prostředků BD, tedy i z peněz za prodej vašeho bytu.

Nevím zda jsem odpověděl správným ´směrem´ ?