no107064

Máte zkušenosti s překročením kapacity nádrže u Octavie, natankováním několika litrů paliva navíc do hrdla nádrže?

Octavia 1 objem nádrže 65 litrů plus pár litrů v hrdle
Zdravím, chtěl bych se zeptat jak to je s objemem nádrže … nádrž má objem 55 litrů, ale po zmáčknutí tlačítka, které je v hrdle (prý se to musí tankovací pistolí) se přepustí stávající palivo do další části nádrže … Tudíž koneckonců by se tam vešlo cca 70 litrů paliva 55 + 10 + cca5 hrdlo.
Má s tímto někdo zkušenosti?

Nejlepší odpověď
cukrar

Ano já to dělám taky, sice u Fabie, ale je to stejné. Ale určitě se nepřepustí benzín do další nádrže, nic takového tam není. Jen uvolníte páčku v hrdle, odpustíte vzduch, aby se tam vyšlo více benzinu. (odvzdušníte nádrž)
Dělám to mnoho let, s vyjímkou horkých dnů, když po natankování zaparkuji a nikam nejdedu.
Benzin je skladován při teplotě asi 10°C, po ohřátí nádrže se zvětší jeho objem a mohl by vytékat pod auto. Určitě ale nedojde k výbuchu, jak občas někdo straší.

Další odpovědi
Emefej

Při naší hustotě čerpacích stanic bych to nijak neřešil. V pustině bych si vzal zásobu paliva v kanystru.