suaeda

Očkování proti encefalitidě – klíšťovce

Odpovědí na téma očkování je na tomto serveru dost, ale nemohl jsem najít podrobnosti. Pokud vím tak se mají aplikovat 3 dávky za sebou, ale nikde se nemůžu dovědět v jakých termínech. Bohužel mi neporadila ani sestra u mého obvoďáka, která mi nyní dala první dávku. Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
mosoj

Divný doktor. Začne očkování a neví jak bude dál pokračovat !!! ???
Cituji ze svého očkovacího průkazu :

2. dílčí očkování 4–12 týdnů po 1. očkování v chladném období roku
nebo 14 dní po 1. očkování v teplém období roku.

3. dílčí očkování 9 – 12 měsíců po 2. dílčím očkování – platí pro chladné i teplé období roku.

Dále přeočkování ve 3-letých intervalech po ukončeném základním očkování.

Očkovací látka NeisVac-C / FSM – IMMUN

Další odpovědi
venkovan

Pokud si pamatuji druhá tak do tří měsíců, třetí do roka. Třetí bývala hrazena zdravotní pojišťovnou.
Lepší je napsat na krajskou hygienickou stanici.

jendahun

Jenom doplním Mosoje – přeočkování už prý může být i po pěti letech.Prý jsou kvalitnější vakcíny.Tak mi to bylo řečeno na jaře.