Očkování proti chřipce ano nebo ne?

Nevim jestli se mám letos dát očkovat proti chřipce, v zimním období mě dost trápí nachazení a podobné chřipkové příznaky, ale nevím jestli má cenu se kvůli tomu nechat očkovat, někteří známí mi radí ať to nedělám, že mi to prý naruší imunitu a pak to bude ještě horší… co myslíte vy?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

No já myslím, že to smysl má, ale vakcína musí být řádně otestována a s minimem vedlejších účinkům

Vláda nakoupila vakcíny proti chřipce a ted je za milióny pálí.

http://tn.nova­.cz/zpravy/do­maci/80-milionu-vyleti-kominem-budou-se-palit-vakciny-proti-praseci-chripce.html

Další odpovědi
anonym

Zalezi asi na kazdem jedinci … ja se drive nechavala ockovat a chripku jsem vzdycky dostala. !
Tak jsem se na to pred lety uz vykaslala a od te doby nemarodim.. 🙂
Nebo jen tak 2 , az 3 dny. -iv-

Terryle

Já to mám přesně naopak než -iv-. Nechávala jsem se očkovat vždycky a chřipku jsem nikdy neměla. Jednou jsem to nestihla a hrabala jsem se z toho snad tři týdny. Ale to mluvím o poctivé chřipce s bolestí svalů, horečkama a rychlým nástupem během jednoho dne, ne o nachlazení, kdy týden frkáte, máte zvýšenou teplotu a není vám dobře. S tím očkování nic nenadělá. Akorát to ukazuje na horší imunitu, takže je pravděpodobný, že byste tu regulérní chřipku dostal taky. Já za sebe můžu očkování s klidem doporučit…

hanulka11

Každý jedinec je jiný- na to nelze dost jednoznačně odpovědět
u nás doma se nikdo nedává očkovat já tedy nemarodím vůbec , manžel občas tak 1× za 2–3 roky .

Je to spíš o životním stylu a odolnosti a otužilosti.

beer

Z vlastní zkušenosti mohu jen doporučit. Člověk ale musí jít na očkování zcela zdráv, bez jakýchkoliv příznaků byť jen pouhého nachlazení, jinak vlivem vakcinace může dojít u oslabeného organizmu k nežádoucímu efektu.
Problém u zklamaných je především v tom, že za chřipku považují lecjaké nachlazení (s chřipkou nesouvisející) a tvrdí pak „nezabírá, je to na nic“…

Pájo

Chřipka je onemocnění virového původu.
Viry ale stále mutují a jednotlivé kmeny mění své vlastnosti.
Proto zatím neexistuje spolehlivé očkování proti chřipce.
Přesto jsem očkován, protože základní kmeny chřipky toto očkování pokrývá.

To suaeda:
Očkování proti klíšťové encefalitidě (opět virové infekční onemocnění) bych ALE doporučil! Pro očkování v ČR je volena očkovací látka postihující rizika naší oblasti (tj. střední Evropy)…
Těžké formy klíšťové encefalitidy mohou mít fatální následky…jsem očkován, abych si zvýšil šance.

Ella

no, jelikož v očkovací vakcíně je oslabený vir, tak asi to je na vás, jestli zkusíte nebo ne.

Moje mamka má normální imunitu, párkrát za rok chytne nějaké to nachlazení jako každý a jednou jim v práci nabídli očkování proti chřipce zdarma… v rámci nějakého pitomého benefitu či co, hele ,ani ne do týdne chytla takovou chřipajznu, že byla skoro měsíc na neschopence, protože se toho nemohla zbavit a to jinak žádné takovéhle výkyvy nemívala… Podruhý už by do toho nešla :D
Je jen na vašem těle jak zareaguje, jestli budete zdravý/á celé tohle kritické období nebo naopak se chřipky případně nachlazení po celou zimu nezbavíte a dostane vás i sebemenší kýchnutí v metru na týden do postele…
Já bych do toho nešla, ale to je můj názor :)

suaeda

Očkování proti chřipce již nikdy. Měli jsme před časem možnost se dát naočkovat od zaměstnavatele. Dopadlo to tak, že nás přijeli naočkovat před koncem roku tj 28 nebo 29 prosince, což bylo pozdě. Nový rok a dni následující jsem podlehl pořádné chřipce, jakou normálně nedostávám.
Očkovat se nechávám proti tetanu a kombinované žloutence A a B. Už hodně dlouho rozvažuji o klíšťovce, ale zatím nejsem přesvědčen. Lékařka, která léčila klíšťovku u mé příbuzné ji tvrdila spíše opak tj. neočkovat se.

venkovan

300,– Kč za očkování je rychle vráceno tím, že z pracoviště nejdu domu na týden pod peřinu.
Někteří lidi mohpu mít problémy, ale je to minimální počet.
Nicméně je otázkou, zda v zimě tě trápí nachlazení, záněty apod či chřipka. Na to první to očkování nezabírá.