Konan-Pain

Ochránila by před útočníkem Border kolie?

Kdybych šla po cestě a nějaký, třeba opilý, člověk se mě snažil napadnout – ochránila by mě nebo by jen vrtěla chvostem?

Nejlepší odpověď
anonym

V praxi to bývá tak, že pokud dojde k nějakému napadení, většinou s sebou psa nemíváš.
Borderka není zrovna pes s vlohou k aktivní obraně, spíš si dovedu představit, že v případě jaký popisuješ, bude štěkat a kroužit kolem. Nemusí to tak být, ale pokud chceš „doprovodného“ psa, jsou vhodnější plemena, která i bez patřičného výcviku se budou snažit majitele účinně bránit.

Další odpovědi
Drap

Pokud ji k tomu účelu budeš cvičit, bude tě i chránit. Neočekávej však, že bude kousat stejně aktivně a se zápalem, jako plemena která se za tímto účelem používají.

Braník

Border kolie tě neochrání,nemá to v povaze

jáára

Asi jak která, moje Liška je hlídačka.