KamilB

Ochrání nový Občanský zákoník běžného člena BYTOVÉHO DRUŽSTVA – do 50 členů – lépe než dosavadní OZ ?

Dotaz směřuje k hospodaření bytového družstva a je-li možné účinněji zamezit zneužívání pravomoci představenstvem BD ?

Odpovědi
anonym

Tohle musí řeší stanovy, práva a povinnosti členů výboru a členů byt. družstva. Pokud předseda zneužívá pravomoce, podat tr. oznámení nebo řešit schůzí členské základny. Jak u vás fungují kontrolní mechanizmy?

KamilB

Právě že nefungují. Členové BD nepovažují za nenormální „nekontrolovat..“ a nekriticky podporují jakoukoliv aktivitu představenstva. Zápisy s „minimalistickým“ vypovídajícím obsahem…