P70

Je nebezpečné, aby někdo znal moje osobní údaje, např. informace z OP či pasu?

Je nebezpečné aby někdo znal moje osobní údaje (informace z OP či pasu)? Případně jak si je chránit? Děkuji

Původní neotázka
Ochrana osobních údajů.

Odpovědi
nyjono

Potenciálně ano.
Ale na OP máš číslo OP, rodné číslo, bydliště, dat.narození, dat. a místo vydání.
OP ukazuješ pravidelně na poště, doma doručovatelce ( který se střídají po cca 3 měsících ), v bance, …
Obecně se dá říct, že údaje jsou ukazované často a když někdo chce, na netu je dohledá.

gecco

Ano – je to potenciálně nebezpečné…
A chránit si je nejlépe můžeš tak, že je nebudeš sdělovat – pokud možno nikomu, určitě ne na tetu…
😉

Drap

Takovéto údaje poskytovat pouze tam kde je to nutné a kde to povoluje zákon

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.