sofid

Ochrana obličeje při airsoftu.

Zdravím, na internetu jsem narazil na dost obrázků se zraněním z airsoftu, jako byl vylomený zub apod. chtěl jsem se zeptat jestli i když máte zavřenou pusu a střelí vám někdo do rtu nebo kousek nad ret tak se může vylomit zub i přes kůži? A myslítě že by stačil šátek (palestina) k ochraně obličeje? A samozřejmě brýle.

Nejlepší odpověď
anonym

V airsoftu se běžně používají celoobličejové pevné masky – a jejich ´nositelé´ vědí proč. Ti učastníci, kteří je dosud nemají, to při zásahu na holou kůži tváře zjistí (a pořídí si ji taky).
Energie airsoftové střely (na krátkou vzdálenost) bez problému prosekne kůži – takže pokud si namísto masky vezmeš šátek, můžeš se těšit na jizvičky v obličeji, urazit zub skrz ret taky asi nebude problém (sám jsem si takto zub urazil, jen při jiném sportu).

Další odpovědi
briketka10

podívej se do sportu šátek stačit
nebude brýle ano ty lyžařské
https://www.go­ogle.cz/#q=p%C5%­99%C3%ADsp%C4%9Bvek+­na+osobu+bl%C3%AD­zkou
Doplňuji:
omlouvám se za špatně vložený odkaz :
http://aukro.cz/show_i­tem.php?item=37713511­48&utm_source=he­ureka&utm_medi­um=nove

arygnoc

otázne je, čo ešte považujete za šport.

z lekárskeho hľadiska je možné zub vylomiť i bez priameho kontaktu s ním (cez tvár, líco).

náležitá ochrana spočíva v neprevádzaní rizikovej činnosti (čo sa považuje za normálne).

dodatok:

niekedy človek príde na to, že jeho jednanie nie je normálne, až na invalidnom vozíku.
a my, blbci normálni, to musíme platiť.