Bakalář 51

Jak spolehlivě skrýt složku pro případ, že by můj PC byl napaden virem?

Potřebuji radu jak spolehlivě ne jen zakódovat složku, ale také jak ji spolehlivě skrýt pro případ, že by můj PC byl napaden virem. Nachází se v ní citlivé obrázky a informace.
Děkuji!

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Externí HD, případně i na flešku, nebo na SD kartičku (pokud jsou data menšího rozsahu). HD je dražší (1000–2500,–), ale při uložení více dat vychází úložný prostor nejlevněji. Fleška a SD karta (150–300,–), podle kapacity (16Gb-32Gb). A „citlivé“:-))) obrázky a důležitá data si, v případě stálého připojení na net, na PC nezpracovávat a nenechávat, pouze na ext.úložištích. A při jejich úpravě si net vypínat!!! To vzhledem k možnosti přístupu „nezvaných“ návštěvníků.

Další odpovědi
Hlada

Zálohou mimo PC.
Pravidelně aktualizovaná záloha na externí disk je nejlepší ochranou před jakoukoli závadou. Pravděpodobnost napadení virem je proti jiným poruchám velmi malá. Důležitá data je dobré mít ještě na DVD, což je nejlevnější médium.

Rokio

Doporučuji si jednou za určitou dobu všechny data ze složky dávat na flash-disk.