Pájo

Ochotně dáte otisky prstů, aniž byste něco nezákonného provedli?

Za předpokladu, že chcete cestovat i mimo EU a nehodláte si pas dělat každých 6 měsíců za 1500,– Kč, jste „nuceni“ dát své otisky prstů…
Ochotně dáte otisky prstů, aniž byste něco nezákonného provedli? Jaký na to máte názor?
Doplňuji:
Fotkou to začíná, přidáme otisky prstů, do kapsy chytrý telefon a čip pod kůži už bude naprostá brnkačka. Děkuji za vaše názory.

Nejlepší odpověď
Quimby

Nic neskrývám, tak otisky klidně dám, v tomhle kontextu je to skoro to samé jako fotka.

Další odpovědi
led

Toto nie je žiadna novinka, biometria už bežne funguje v niektorých štátoch aj na letiskách i na pracoviskách so zvýšeným zabezpečením., napríklad snímanie zreničiek očí, prípadne odtlačok prstu ako kľúč (aj na odblokovanie počítačov), dokonca si vás celého „vyzlečú donaha“ špeciálnym prístrojom (letiská). Čoskoro majú mať aj niektoré osobné doklady, občiansky preukaz, pas, záznamy vašich biometrických údajov.
Doplňuji:
Ak máte dojem, že ste vo svete anonymní, máte smolu, nejaký záznam sa o vás vždy nájde. Vaše nákupy cez kartu, prezrádzajú nielen vaše chute a záľuby, ale i kadiaľ a kedy cestujete (električenky).

Dane

Nedávno jsem si nechala udělat biometrický pas a snímání otisků prstů je standardní postup.
Doplňuji:
… otisky prstů jsem poskytla, protože si myslím, že když mi bude chtít někdo ublížit a dostane zelenou, tak se mu to povede i bez fotky a otisků.

dědapetr

Bez problému je dám.

Elen5105

Své otisky prstů bych byla ochotná dát, nevidím v tom žádný problém.

Drap

Osobně mi to nedělá problém. Každý se může rozhodnout jak chce.

paliska220Be

Otázkou zůstává co bude dál ? A ja si taky myslím ze uz brzy budeme mit něco v sobě a jiní nas budou znat více než mi sami sebe tak to proste dkončí a nic s tím neuděláme 🙂

lota

Asi by mi to trošku vadilo – z obav ze zneužití, takže neochotně, ale dala.

Lurius

Nehodlám žít jako zločinec, takže bych je bez problému poskytl.

paliska220Be: To už je pravděpodobnější že začne 3. světová, než že by se lidé nechali dobrovolně očipovat :)

Pájo

Také nic neskrývám… jsou to ale otisky v elektronické podobě… nebude tedy problém, přehrát je z jedné databáze do jiné…

huxa

To není problémem ani u fotek.