Capik166

OCD – Obsedantně kompulzivní porucha

Pořád se musím vrchní stranou prstů (u nechtů) Něčeho dotákat. Třeba zdi, dveří a tak..Dokonce to dělám i s nohou. Jdu si třeba pro ěnco do jiné místnosti a cestou to dělám.. Někdy si v duchu opakuji ií něějaké věty a když chci něco rychle vypít, počítám loky… Je to OCD?

Odpovědi
Fyzik

Tak s těmi prsty – jste nervózní, když to neděláte, nebo se vám to prostě jen líbí?

Věty si taky opakuji, někdy si i povídám sám se sebou, to je řekl bych normální. (Jsem dokumentární typ, pořád vysvětluju, co dělám – „Ještě trochu soli si tam nasypeme, ale ne moc, to zas není zdravý…“)

To s těmi loky je zajímavé, ale myslím si, když se nejedná o nic zásadního, že to sotva může být OCD. Já si třeba pořád popostrkuju brýle, i když je zrovna nemám. :)

anonym

třeba tohle:
http://www.ne­moci.estranky­.cz/clanky/ob­sedantne-kompulzivni-porucha--ocd-.html
dej si do vyhledavače OCD