pepe88

Obyčejný ocet: škodí, nebo je zdraví prospěšný?

Nejlepší odpověď
lexx

Běžná potravinářská jakost je asi 8%, tedy neškodný, ale je to organická kyselina,
tedy ne moc vhodná pro nemocné na žaludek apod.

Další odpovědi
štamgast

Ty lihový s***** moc prospěšný nebudou, ale vinný a hlavně jablečný ocet prospěšné jsou.

Šidlo

troška práveže zlepšuje trávenie masti a mäsa (preto je mäso z kyslej marinády mäkké a ľahšie stráviteľné…to robia kyseliny s bielkovinami)

zdravému človeku neuškodí ani väčšia troška

Drap

V rozumné míře je prospěšný . Při nadměrné konzumaci, popřípadě při vyšší koncentraci může i uškodit.

mosoj

Nesmíš ho pít. V normálním jídle OK.
I když si pamatuji , že za mého dětství, pili rolníci na poli octovou vodu a jak jim prospívala. Nebylo totiž ani na to 7o pivo !

da ny

„Klasický“ lihový ocet by se idreálně neměl konzumovat vůbec…
Nepřínáší lidskému organismu nic dobrého ani zdravého. .
Prospěšný není.
Může škodit (zvlášť ty nakládané sterilované „dobrůtky“ jsou „vhodné“ jen k občasné konzumaci, raději vůbec… ;)).