Kelt

Obvinil jsem opraváře právem, nebo ne?

Jednou se vyměňoval v domě měřič na vodu a v každém bytě se ta výměna prováděla. Před příchodem opraváře netekla voda z žádných kohoutů, pokud byly uzavřené,ale po výměně měřiče, který byl na potrubí, začala téct voda, i když byly zavřené kohouty. Požadoval jsem po něm, aby to uvedl do pořádku, on mi tvrdil, že s tím nic nedělal, ale nakonec to udělal a opravil. Když se na to dívám zpětně, tak si nejsem jistý, zda zda to byla náhoda, nebo to opravdu způsobila na práce toho údržbáře na daném zařízení,(rozvodu vody), i když na jiném místě. Nejsem domácí kutil, tak doufám, že někdo poradí. Děkuji.

Nejlepší odpověď
elkon

Je to trochu zmatené, ale jsou dvě možnosti. Otevřený, nebo zavřený „kohoutek“. Nic mezi tím. Zavřeným voda neteče.

Další odpovědi
Kepler

Těžko odhadovat, co tam ten instalatér prováděl nebo neprováděl. Obvykle se postupuje tak, že se uzavře hlavní přívod vody do baráku a před výměnou vodoměru ještě ventil na vstupu vody do vodoměru. Pak vše otevřit a zkontrolovat, jestli to někde u vodoměrů neteče. Někdy se stane, že některá armatura stoprocentně netěsní, ale ta domácí nad dřezem či umyvadlem to podrží.

Hlada

Z popisu není jasné, co se stalo. Odhaduji, že zastavením vody se do potrubí vyplavily nečistoty, které se pak dostaly mezi kuželku a sedlo ventilu. Když to instalarér opravil, tak to nejspíš nebyl kohout. Instalatér za tuto poruchu nemůže.

Edison

Neznáme ani typ ani materiál vedení ani kohoutů a dalších komponent. Neznáme dispozice umístění kohoutů ani vodoměru. Jestliže měním komponet za kohoutem, tak zavřu kohout, otevřu kohoutky v bytě. Udělám práci, pomalu otevřu hlavní, zavřu kohoutky v bytě a dootevřu hlavní. Zajímalo by mě, jak jsi přišel na to, že po dokončení práce najednou propouští hlavní kohout… nebo něrozumím popisu toho, co se dělo.

aliendrone

Popravdě se v tom trochu neorientuji, ale co už – důležitý je VÝSLEDEK, tedy že to neteče/neprotéká, tudíž přihlížet k „podružnostem“ je nepodstatné. ;) :)

cukrar

Já si myslím to samé jako Hlada.
Po výměně měřidla, začal „kapat“ kohoutek, podtýká baterie.
Nebo jsem nepochopil dotaz.

Kepler

elkon: s těsnostmi armatur si nedělám žádné iluze, i zavřený kohout může podcházet. Vlastní zkušenost.