Avatar uživatele
Kelt

Obvinil jsem opraváře právem, nebo ne?

Jednou se vyměňoval v domě měřič na vodu a v každém bytě se ta výměna prováděla. Před příchodem opraváře netekla voda z žádných kohoutů, pokud byly uzavřené,ale po výměně měřiče, který byl na potrubí, začala téct voda, i když byly zavřené kohouty. Požadoval jsem po něm, aby to uvedl do pořádku, on mi tvrdil, že s tím nic nedělal, ale nakonec to udělal a opravil. Když se na to dívám zpětně, tak si nejsem jistý, zda zda to byla náhoda, nebo to opravdu způsobila na práce toho údržbáře na daném zařízení,(rozvodu vody), i když na jiném místě. Nejsem domácí kutil, tak doufám, že někdo poradí. Děkuji.

Zajímavá 0 před 1749 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Je to trochu zmatené, ale jsou dvě možnosti. Otevřený, nebo zavřený „kohoutek“. Nic mezi tím. Zavřeným voda neteče.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Těžko odhadovat, co tam ten instalatér prováděl nebo neprováděl. Obvykle se postupuje tak, že se uzavře hlavní přívod vody do baráku a před výměnou vodoměru ještě ventil na vstupu vody do vodoměru. Pak vše otevřit a zkontrolovat, jestli to někde u vodoměrů neteče. Někdy se stane, že některá armatura stoprocentně netěsní, ale ta domácí nad dřezem či umyvadlem to podrží.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Z popisu není jasné, co se stalo. Odhaduji, že zastavením vody se do potrubí vyplavily nečistoty, které se pak dostaly mezi kuželku a sedlo ventilu. Když to instalarér opravil, tak to nejspíš nebyl kohout. Instalatér za tuto poruchu nemůže.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Neznáme ani typ ani materiál vedení ani kohoutů a dalších komponent. Neznáme dispozice umístění kohoutů ani vodoměru. Jestliže měním komponet za kohoutem, tak zavřu kohout, otevřu kohoutky v bytě. Udělám práci, pomalu otevřu hlavní, zavřu kohoutky v bytě a dootevřu hlavní. Zajímalo by mě, jak jsi přišel na to, že po dokončení práce najednou propouští hlavní kohout… nebo něrozumím popisu toho, co se dělo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Popravdě se v tom trochu neorientuji, ale co už – důležitý je VÝSLEDEK, tedy že to neteče/neprotéká, tudíž přihlížet k „podružnostem“ je nepodstatné. ;) :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Já si myslím to samé jako Hlada.
Po výměně měřidla, začal „kapat“ kohoutek, podtýká baterie.
Nebo jsem nepochopil dotaz.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

elkon: s těsnostmi armatur si nedělám žádné iluze, i zavřený kohout může podcházet. Vlastní zkušenost.

před 1749 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek