sam00

Obvinění mladistvého-záznam v trestním rejstříku už nyní?

Pokud jsem z něčeho obviněn jako mladistvý a nyní je mi 18 let a šel bych na poštu nechat si vytisknout záznam z trestního rejstříku bude čistý,nebo tam budu mít napsáno že jsem obviněný ?Je to problém pokud uvažuji o práci finančního poradce?

Nejlepší odpověď
carpediem

Obvinění se do RT nepíše nikdy, ani u dospělých. Píše se tam pouze soudem uložený pravomocný trest. Pokud je trest uložen před 18rokem, je po plnoletosti záznam smazán.

Existují 2 verze: výpis z RT a opis RT, ve výpise se maže v opise ne.

Další odpovědi
Banán88

obvineni neni trest, tudiz dokud jsi nebyl trestan tak se to tam neobjevi..
Doplňuji:
… nezadej o takovou praci dokud si nebudes jisty, ze jsi zprosten viny, problem to byt muze a nemusi. Je na tvem svedomi, zda tuto skutecnost zamestnavateli sdelis ci ne, nasledky poneses zase jen ty..

klumprt

Jistěže záznam v rejstříku trestů nemůže být zanesen, dokud není pravomocně uložen trest. Je to trestní rejstřík, nikoli rejstřík obviněných.
Jak dlouho záznam ve výpise bude, to nelze odhadnout, poněvadž nevíme o tvém případu zhola nic. Většinou bývá odsouzení mladistvého zahlazeno vykonáním trestu. Takže je jakoby „čistý“, hned, jak to má všecko za sebou.

Ke způsobu trestání mladistvých viz zákon č. 218/2003 Sb., o soudnictví ve věcech mládeže.

Pepa25

Sice ses na to nepsal, ale zvaž tu práci finančního poradce, nebo se aspoň vyvaruj MLM společností.