postcd

Obtížné přemýšlení, jak cvičit?

Od té doby co jsem vyšel ze školy pozoruji u sebe že hůře přemýšlím. Trvá mi několikanásobně delší dobu než dokáži začít o něčem trochu přemýšlet. Mám na mysli, předtím mi to šlo jakžtakž ok, ale teď mi přijde jako bych měl v hlavě vír a velmi obtížně nedokáži uchopit myšlenky a konstruktivně přemýšlet, rozjímat… mám tušení že příčina by mohla mít zdravotní, možná nějaké „zátěže“ v hlavě, potřeba detoxikace, měl jsem lehounkou epilepsii, také mi malinko vypadávají vlasy od posledních let ve škole, intenzivnější maštění pokožky hlavy, takže ta hlava a tělo asi nebude zdravotně v pořádku. Ale má otázka je jak mohu zlepšit rychlost a schopnost přemýšlení kromě tím že se budu nutit přemýšlet. Na tom totiž už pracuji tak uvítám další nápady co dělat? děkuji

Odpovědi
Hamon

Ja se na chvilku kouknu na cloveka nebo vec a snazim se zapamatovat co nejvic.

anonym

Hraju logické hry, nutí přemýšlet.

huxa

Už to lepší nebude. Nejlepší spoje v mozku má dítě kolem čtyř let a jakmile vyjdeš školu, rapidně se to zhoršuje, neboť mozek netrénuješ (el. signály mezi neurony pomaleji, resp. hůře proudí). V tomto ohledu strašně pomáhá si s dětmi hrát (fantazie a kreativita), kreslit, dělat logické věci-sudoku, křížovky, pexeso, …
Pokud jsi spíše založený na ruční práce než na myšlení, zkus si navrhnout a sestrojit třeba noční stolek a nedržet se klasického čtyři nohy a deska, nýbrž klidně i nějaké ornamenty a netradiční věci.
Slyšel jsem o chlapci, který vyšel školu a rok neustavičně pracoval na modu do jedné hry, což muselo být také velmi namáhavé na soustředění a myšlení, zkus něco podobného, ale třeba tomu obětovat pouze jeden či dva dny :)
pokud to nějak vyřešíš, byl bych ti moc vděčný, pokud bys mi napsal zprávu o tom, jak jsi dopadl (co jsi zkoušel a co ti pomohlo)

arygnoc

mozog sa chová podobne ako svaly – ak ho prestanete trénovať, ochabne.

menej sa venovať pasívnej zábave (tv, počítač – užívateľsky), viac ho zamestnať tvorivo – krížovky, hlavolamy, keď tv, tak skúšajte rôzne kvízy, hry (na znalosti i na čas).

dobré sú i stolné hry – šachy, dáma, go, Carcassonne – možno hrať i na pc, prípadne kartové hry – patience, ale i obyčajný mariáš.

naučte sa čítať denne správy, majte prehľad, a najmä si informácie pamätajte (a dávajte do súvislostí – kto je prezident ukrajiny? kto je prezident francúzska? čo vyviedli?).

venujte sa poézii – skúste sa zasa naučiť nejakú básničku.

mozog treba trénovať.
možností je mnoho.