Avatar uživatele
postcd

Obtížné přemýšlení, jak cvičit?

Od té doby co jsem vyšel ze školy pozoruji u sebe že hůře přemýšlím. Trvá mi několikanásobně delší dobu než dokáži začít o něčem trochu přemýšlet. Mám na mysli, předtím mi to šlo jakžtakž ok, ale teď mi přijde jako bych měl v hlavě vír a velmi obtížně nedokáži uchopit myšlenky a konstruktivně přemýšlet, rozjímat… mám tušení že příčina by mohla mít zdravotní, možná nějaké „zátěže“ v hlavě, potřeba detoxikace, měl jsem lehounkou epilepsii, také mi malinko vypadávají vlasy od posledních let ve škole, intenzivnější maštění pokožky hlavy, takže ta hlava a tělo asi nebude zdravotně v pořádku. Ale má otázka je jak mohu zlepšit rychlost a schopnost přemýšlení kromě tím že se budu nutit přemýšlet. Na tom totiž už pracuji tak uvítám další nápady co dělat? děkuji

Zajímavá 0 před 3741 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hamon

Ja se na chvilku kouknu na cloveka nebo vec a snazim se zapamatovat co nejvic.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Hraju logické hry, nutí přemýšlet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Už to lepší nebude. Nejlepší spoje v mozku má dítě kolem čtyř let a jakmile vyjdeš školu, rapidně se to zhoršuje, neboť mozek netrénuješ (el. signály mezi neurony pomaleji, resp. hůře proudí). V tomto ohledu strašně pomáhá si s dětmi hrát (fantazie a kreativita), kreslit, dělat logické věci-sudoku, křížovky, pexeso, …
Pokud jsi spíše založený na ruční práce než na myšlení, zkus si navrhnout a sestrojit třeba noční stolek a nedržet se klasického čtyři nohy a deska, nýbrž klidně i nějaké ornamenty a netradiční věci.
Slyšel jsem o chlapci, který vyšel školu a rok neustavičně pracoval na modu do jedné hry, což muselo být také velmi namáhavé na soustředění a myšlení, zkus něco podobného, ale třeba tomu obětovat pouze jeden či dva dny :)
pokud to nějak vyřešíš, byl bych ti moc vděčný, pokud bys mi napsal zprávu o tom, jak jsi dopadl (co jsi zkoušel a co ti pomohlo)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

mozog sa chová podobne ako svaly – ak ho prestanete trénovať, ochabne.

menej sa venovať pasívnej zábave (tv, počítač – užívateľsky), viac ho zamestnať tvorivo – krížovky, hlavolamy, keď tv, tak skúšajte rôzne kvízy, hry (na znalosti i na čas).

dobré sú i stolné hry – šachy, dáma, go, Carcassonne – možno hrať i na pc, prípadne kartové hry – patience, ale i obyčajný mariáš.

naučte sa čítať denne správy, majte prehľad, a najmä si informácie pamätajte (a dávajte do súvislostí – kto je prezident ukrajiny? kto je prezident francúzska? čo vyviedli?).

venujte sa poézii – skúste sa zasa naučiť nejakú básničku.

mozog treba trénovať.
možností je mnoho.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek