Maki Sushy

Pokud se člověk obsedantně zajímá o nějakou osob, řeší to psycholog nebo psychiatr?

Obsedantní zájem o osobu

Pokud se člověk obsedantně zajímá o nějakou osobu řeší to psycholog nebo psychiatr???

Nejlepší odpověď
annas

Těžko říct. Obsedantní = nutkavý, vtíravý.

"Kdy jít spíše za psychologem a kdy za psychiatrem?

Více informací na: https://www.ce­lostnimedicina­.cz/kdy-jit-spise-za-psychologem-a-s-kdy-za-psychiatrem.htm#ix­zz5c6vxPxLA

Záleží na tom, kdo dotyčné stanovil uvedenou „!diagnózu“, nebo jste si sma otěžovaní pojumenovala.

Začala bych psychologem, ten stanoví, zda stačí pomoct slovo, nebo léky – pak pošle za psychiatrem.

Další odpovědi
Hlada

Z toho není potřeba dělat diagnózu. Pár facek za obtěžování může dostat od kohokoli.

ivzez

Pozor, aby se o „obsedantní zájem o jinou osobu“ nezačala zajímat
policie (aby „obsedantní zájem“ nepřerostl ve stalking).

Kryšpín

Měla by to řešit zajímavá osoba, neb její bodygard