zjentek

Obsahují trnky nějaké látky, které způsobí bolesti v krku podobné těm při nachlazení?

..včera jsem sněd u lesa trnky a začalo mě „bolet v krku“ a bolí dodnes ..vím jistě, že to má souvislost.
Neví se o nějakých látkách v trnkách, který by něco takovýho způsobovali?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud vím, tak trnky nic podobného neobsahují. Dnes jsem je s vnuky trhal a jedl téměř celé dopoledne a nikoho v krku nebolí. Mám ale zkušenost, že trnky pěkně vykvašené a vypálené od bolesti krku pomáhají a zdraví prospívají.

Další odpovědi
gecco

Pokud jsi jedl nezralé, mohl sis poleptat sliznici hltanu…
Trnky musí projít mrazem…
😉

Lamalam

Trnky obsahují hodně tříslovin, zřejmě se jedná o lokální podráždění sliznice krku.