Michal Kole

Obsahují navigační mapy i maximální rychlostní limity na dané komunikaci?

Když navigační mapa obsahuje informaci o typu komunikace tak by nebylo už technicky složité datábázi rozšířit o další záznam o maximálním rychlostním limitu.

A počítač v autě, stejně snímá rychlost tak by určitě šlo oba systémy propojit, aby třeba ve městě se nešlo řítit 160.

Určitě by to vyřešilo i drobné překročení rychlostí o pár kilometrů nad limit a řidičům by to ušetřilo peníze.

Odpovědi
mojitek

Většina navigaček to má,ale neukazuje se to soubežně s mapou,musí se překliknout.Ale u Navigonu se to ukazuje přímo na navigační obrazovce aniž bys musel někam klikat.

HakitoCZ

Ano, tahle funkce u GPS je, při překročení rychlosti na dané komunikaci by měla upozornit nějakým zvukovým signálem. (osobní zkušenost se značkou TomTom)

mosoj

U Novějších Garminů běžná informace. Na navigační mapě během navigace se mimo ostatních údajú zobrazujé i max . povolená rychlost v právě projížděném úseku.
Doplňuji:
Zvuková signalizace je samozřejmostí.