fukinaj

Obsah etanolu v pivu

Rád bych se dověděl v jakém vzájemném vztahu jsou stupně a procenta alkoholu v pivě,děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Stupně piva vyjadřují počet nekvašených částic v pivu.
% alkoholu vyjadřují skutečný obsah etylalkoholu v pivu.
Zavislost pouze přímo úměrná – čím více stupňů
tím více alkoholu.

„člověk“ dávám palec.

Další odpovědi
člověk

obsah alkoholu a stupňovitost piva,jsou na sobě nezávislé věci,kdysi se říkalo,že alkohol v pivu jednu třetinu stupně,teť každý pivovar vaří jinak a některá píva neuvidí chmel a slad ani na obrázku,nebudu jmenovat,ale zahraniční pivovary lijí do lahví převařenou vodu se sirupem,s přidáním alkoholu a chemikálií aby to pivo vůbec pěnilo.brrrrrrrrr,­ale má to reklamu a tak se to pije.

panenka

Součástky piva jsou: voda, alkohol, kysličník uhličitý a extrakt.

V extraktu z piva obsažen jest cukr, dextrin, glycerin, látky vyloužené z chmele a j. V obyčejných pivech bývá 6–12% extraktu a 3–6% alkoholu. Procenty extraktu v mladině vyjadřují se t. zv. stupně piva, podle nichž se též vyměřuje pivní daň.

Zdroj: Součástky piva jsou: voda, alkohol, kysličník uhličitý a extrakt.