Avatar uživatele
sef134679

„Obrzdí“ se eloxované brzdné plochy?

Mám fixie, na které mám tyto ráfky, protože jsem nepočítal, že tam budu dávat brzdy…moje otázka tedy zní, jestli můžu klidně brzdit brzdami bez toho, aby se barva ošoupala. Díky

http://www.ko­loshop.cz/raf­ky-rafky-silnicni-130/remerx-taurus-fixie-rafek.html

Zajímavá 0 před 3549 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

WTF?

Jasněže elox odřeš…
Navíc z obrázku nepoznám průřez ráfku a netuším, jaké brzdy chceš namontovat – takže těžko říct, nakolik ti to bude brzdit (asi skládáš pěknýho ´exota´) – ale na fixce stejně – asi, budeš brzdy používat jen, když ti spadne řetěz, ne?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

WTF?

Eloxování je povrchová úprava. Toť mluví za vše.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mmm.edia

WTF?

Výsledkem eloxování hliníku je strukturou lehce porézní, nicméně velmi tvrdý povrch, svou tvrdostí dosahující téměř tvrdosti korundu. Bohužel eloxovaný povrch je zpravidla poměrně tenký, čili záleží do značné míry i na tloušťce oxidované vrstvy.
Prakticky vzato vydrží povrch o něco déle než frézované hrany, ale i tak bych, vzhledem k účinnosti, volil asi frézované hrany. Chápu, že jsou zákazníci, kteří preferují design a chtějí mít i při čelisťových brzdách celočerné ráfky, ale účinnost bude asi o něco nižší a navíc pokud už se začně povrch ošoupávat, bude to vypadat patrně dosti blbě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek