Renda 77

Co potřebuju k vyřízení Živnostenského listu, když bych si chtěla otevřít prodejnu s galanterií nebo zdravou výživou?

Dobrý den , chci se zeptat , co potřebuju k vyřízení Živnostenského listu , když bych si chtěla otevřít prodejnu s GALANTERIÍ NEBO ZE ZDRAVOU VÝŽIVOU ? Bohužel nemám výuční list mám jen praxi jako prodavačka. Děkuji za odpověď

Odpovědi
gecco

Obecně – OP a 1000,– Kč…
Zajdeš s občankou na Živnostenský úřad, vypíšeš/podepíšeš ´nějaké papíry´ a je to…
Výuční list nepotřebuješ (praxi taky ne) – jde o volnou živnost – nemusíš dokládat žádné vzdělání či praxi.

gecco

Nezakládej další, takřka totožnou, otázku – použij doplnění či diskusi…!

Počti si v seznamu volných živností – http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zivnost/pri­loha4.aspx , k jejich zřízení nepotřebuješ dokládat vzdělání/praxi…
Pokud by se jednalo o vinotéku i s ochutnávkou­/konzumací vín (apod.), potřebuješ živnost pro Hostinskou činnost (ta už není volná, jedná se o řemeslnou živnost) a doložit bys musela vzdělání v patřičném oboru (minimálně SŠ a výuční list).