Obřízka u dívek?

Myslíte si, že lidé jiné kultury a náboženského vyznání žijící na našem území stále ještě tento zákrok u dospívajících dívek provádí? Je to postižitelné a trestné?

Nejlepší odpověď
fcoop

Na celém světě je obřezáno odhadem 100–140 miliónů žen a podle zprávy Světové zdravotnické organizace (WHO) tento počet každoročně narůstá o další 3 milióny. Každý den bývá obřezáno 6000 dívek.
Mapa provádění ženské obřízky
Autor: www.circumsti­tions.com

Mapa provádění ženské obřízky

Tento zákrok, který postiženým nepřináší žádný zdravotní prospěch, se provádí na dívkách ve věku od nejranějšího dětství do 15 let. Odhaduje se, že jenom v Africe si nese následky zmrzačení genitálu 92 miliónů dívek starších 10 let. Velmi častá bývala obřízka v Egyptě, kde ji v červnu 2008 zakázali zákonem. Ženská obřízka ale není pouze africkou záležitostí. Velmi běžná je i v Indonésii a Malajsii, kde ji standardně provádí zdravotní personál.

http://www.vi­talia.cz/clan­ky/jak-se-dnes-muci-zeny/

Další odpovědi
baghira

Obřízka u mužů je (židovská a muslimská) tradice.
Obřízka u žen je zločin.

balca

nedělají.