Lutagame

obranné prostředky

Ahoj , používáte nějaké obranné prostředky , nosíte je u sebe ? Pokud ano jaké jsou podlé vás nejlepší na normální obranu ? Přemýšlím o koupi taktického pero co si o tom myslíte potom, jaké pero je podle vás nejlepší ?

Nejlepší odpověď
www

Nepoužívám, protože je nepotřebuji.
Jestliže ty něco na obranu potřebuješ, udělej si zbrojní pas (průkaz), ale zvaž to.

Další odpovědi
arygnoc

11. finta karate – útek.

inak sa konfliktom snažím vyhýbať.

mojitek

Dělal jsem bojové sporty,ale jako jistotu nosím boxera.V Praze není o přepadení nouzi,jsou tu kdejaký splašky z celý republiky a bůhvíodkud..S bo­xerem bych se nebál ani při útoku nožem.
Jen nechápu jak může WWW vědět že nic takovýho potřebovat nebude…?
Doplňuji:
Mowla : Kraw Maga nerovná se Taekwondo :D .A Musado není zbraň,ale styl boje. Jinak při znalosti některých bojových dovedností hmotnost nehraje moc velkou roli-od toho se to právě učí..

anonym

Hmmm…
Jsi dítě – takže se nauč utíkat a nebo vyhledávat ochrannou ´náruč´ rodičů – jiná obrana ti, pravděpodobně, nepomůže. Na ´aktivní´ obranu zapomeň! – byla by i pro tebe nebezpečná.
Až aspoň trošku dospěješ a vyrosteš, zkus třeba KrawMaga (TaeKwonDo), na aktivní (typu box, karate, judo) opět zapomeň – pořád budeš znevýhodněn nedostatkem zkušeností a malou hmotností. Na ´aktivní´ sebeobranu – nůž, baseballku, pistoli, Musado – opět zapomeň – dokud se nenaučíš sám sebe ovládat.
A pokud se hóóódně bojíš, kup si spray…

Hamon

Svého času jsem se učil Allkampf-jitsu. Dnes už je to pár let, co jsem do dojo nevstoupil, ale něco málo v člověku zůstane. Nejlepší obrana je prevence – snažím se vyhýbat potenciálně konfliktním místům, ovšem trochu hřeším na 185 cm a přes 80 kg.

Ale protože se říká štěstí přeje připraveným, nosím pistoli – CZ 75 v ráži 9mm Luger. A věřím, že mi štěstí bude přát a nikdy ji nebudu muset reálně použít.

Co se obranného pera týká, pokud se s ním nenaučíš zacházet, bude ti k ničemu. A když se s ním zacházet naučíš, nebudeš ho potřebovat, poslouží ti stejně obyčejná propiska. Googli tessen (třeba v kombinaci s boj). Mimochodem, není nic horšího, než koukat na útočníka, jak na tebe útočí tvojí vlastní zbraní.